Elisa blogi

3 ajaloolist draamat, mida kodusest mugavusest nautida

Kõigi komöödiate ja õudukate vahele on hea ka midagi teistsugust vaadata. Õnneks Elisa Videolaenutuses erinevatest žanritest puudust ei tule. Sealt leiad näiteks ka mitmeid ajaloolisi draamasid – mine tea, ehk ka oma järgmise lemmikfilmi?

Pariisi keiser

See film räägib loo Napoleon Bonaparte’i ajal elanud Eugène-François Vidocq nimelisest kurikaelast, kes ei heitu ühegi kuriteo ees – olgu selleks vargused, röövid või mõrvad.

Sarmikas kurjategija tõmbab ligi hurmavaid naisi ning teda ei hoia tagasi ka paksud vanglamüürid.

Ühel hetkel kisuvad asjalood aga kiiva ning kaupmeheks maskeerunud kurikael peab hakkama ülejäänud allilma süüdistusi tõrjuma.

Hüvasti, mu kuninganna

Ajalooline draama, kus peaosas on Prantsuse kuningannale Marie-Antoinette’ile raamatuid ette lugema pidanud naisterahvas.

Läbi tema silmade meenutatakse 1789. aasta hirmsat revolutsiooni, mis kutsub esile mitmeid mälestusi olnud aegadest.

Victoria ja Abdul

Kui Abdul sõidab Indiast Inglismaale kuninganna Victoria juubelpidustustele selle tarbeks tseremoniaalset münti üle andma, saab ta endalegi üllatuseks riigipea heasoovliku tähelepanu osaliseks.

Omavaheline usalduslik suhe paneb monarhi sügavalt järgi mõtlema valitsevate õukonnareeglite ning rangete piirangute osas, mida võimul olijad kehtestama peavad.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.