Elisa blogi

3 Eesti hittfilmi, mida kindlasti vaatama pead

Eestis on läbi aegade tehtud mitmeid filme, mis on aja jooksul filmiklassikaks muutunud. Praeguseks on häid filme juba väga palju ning raske on seda õiget leida. Elisa aitab aga hädast välja – siit leiad kolm uuema aja suurfilmi, mida videolaenutuse vahendusel nautida.

“Tõde ja õigus”

Eesti kirjandusklassikal põhinev lugu kangekaelsetest naabritest, kes lisaks üksteisele peavad armutut võitlust looduse ja saatusega.

Kui Andres otsustab koos naise Krõõdaga Vargamäele oma uue kodu rajada, ei kujuta ta ette seda kannatuste teekonda, mis tal läbida tuleb. Kiuslik naabrimees ja saatuse valusad hoobid panevad peremehe aina enam tõde ja õiglust taga ajama, olgu kohaks kohus, kõrts või Piibli tugi.

Paraku ei kulge kodukoha rajamine nii kergelt kui loodetud ning unelm ideaalsest Vargamäest kipub käest libisema.

“Vehkleja”

Ajalooline draama, mis põhineb osaliselt vehkleja ja treeneri Endel Nelise elulool. 1952. aastal asub mees tööle Haapsalus kehalise kasvatuse õpetajana ning suudab peagi veenda koolipead lastele vehklemise õpetamist alustada.

Üle kivide ja kändude alguse saanud treeningud loovad aga pikapeale treeneri ja laste vahel üha tugevama sideme. Seda aga niikauaks, kuni koolidirektor Endli mineviku kohta hakkab huvi tundma ning uurima, miks mees ikkagi väikelinna tulnud on.

“Mandariinid”

Tegu on Eesti ja Gruusia koostöös valminud film, mis nomineeriti 2015. aasta parima võõrkeelse filmi Oscarile ja Kuldsele Gloobusele.

Filmi tegevus leiab aset 1990-aastate alguses Gruusia sõja ajal. Eesti külas elavad mehe Ivo ja Margus leiavad mõlema sõdiva leeri haavatu ning toovad nad enda juurde paranema.

Mismoodi omavahel läbi saadakse, kui pole vaja võidelda elu ja surma peale ning kuidas erinevad maailmavaated sellised olukorras kokku sobituvad, saad filmist täpsemalt vaadata.  

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.