Elisa blogi

3 klassiku staatusesse tõusnud kodumaist filmi, mida peaksid kohe vaatama

Teinekord on väga hea uute filmide vahele ka mõnd vana kodumaist klassikut vaadata. Eestis on õnneks neid tehtud päris mitu. Anname mõned soovitused, mida Elisa filmimaailmast õhtuseks elamuseks valida võiks.

“Noor pensionär” (1972)

Erilise retrolaksu saamiseks vali Elisa videolaenutusest must-valge filmiklassika “Noor pensionär”. Lugu räägib pensionile jäänud balletiartistist, kes ei suuda leida endale piisavalt põnevat väljakutset. Ta katsetab erinevaid ameteid, kuni tutvub ühe särtsaka neiu ja tema lendurist emaga.

Omavaheliste suhete klaarimisel satutakse alailma hirmnaljakatesse sekeldustesse, kust ei puudu ka omapärased tegelased.

Filmi peaosas mängib legendaarne koomik Ervin Abel ja tema kõrval sama legendaarne Lia Laats, kõrvalosas teeb kaasa unustamatu Leida Rammo. Filmi režissöör on Sulev Nõmmik.

“Siin me oleme” (1978)

Ülipopulaarseks saanud komöödias sõidab omamoodi perekond Muhu saarele suvitama ning ei lähe kuigi kaua aega, kui külalised pererahva elu korralikult pea peale keeravad. Võimukas pealinnaproua ja tema tuhvlialune mees suudavad iga olukorra naljakaks seikluseks pöörata, ise sellest õieti arugi saamata.

Millistesse pöörastesse sündmustesse asjaosalised satuvad, seda saad juba filmist vaadata.

Ka selles filmis mängivad peaosi Ervin Abel ning Lia Laats. Linateose režissööriks on taas kord Sulev Nõmmik, kes ka ise filmis kaasa lööb.

“Need vanad armastuskirjad” (1992)

See film räägib romantilise ja samas traagilise loo unustamatu helilooja Raimond Valgre elust. Linateos keskendub perioodile 1939–1949 ning helilooja suhetele kahe kaunitariga.

Keerulisi armusuhteid tuleb lahata veelgi keerulisemate sündmuste taustal, mis Eestis samal ajal toimumas on.

Peaosa mängib Rain Simmul, teistes osades Liis Tappo, Ülle Kaljuste, Kärt Tomingas, Marina Levtova jt.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.