Elisa blogi

3 kodumaist teatrilavastust, mida telekast filmide ja seriaalide asemel vaadata

Muljet avalda filmi- ja seriaalivaliku kõrvalt leiab Elisa videolaenutusest ka muud põnevat vaatamist. Kui otsid vaheldust, siis alusta suurepärastest kodumaistest teatrietendustest.

“Miljoni vaade”

See lavastus heidab pilgu 2000. ja 2010. aastate vahemikku jäävale perioodile, mil toimus mitmeid märgilisi sündmusi – Eesti liitumine NATO ja Euroopa Liiduga, Eurovisiooni võit, pronksiöö ning majanduskriis.

Kõige selle taustal harutab näidend aga lahti samal ajal toimunud ambitsioonikaid kinnisvaraafääre. Sinna juurde kuuluvad muidugi ka keerulised peresuhted ning inimeste ponnistused teha vahet tõelistel ja võltsidel suhetel.

“Miljoni vaade” valmis Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud teatrisarja “Sajandi lugu” raames. Näidendi autoriks on Paavo Piik ning lavastajaks Eva Katariina Taimre. Kaasa teevad paljud tuntud Eesti näitlejad, nende seas Egon Nuter, Evelin Võigemast, Kalju Orro, Argo Aadli, Märt Pius ja Helene Vannari.

“Kriipsud uksepiidal”

Nagu nimigi ütleb, räägib see etendus loo kriipsude tõmbamisest. Neid saab tõmmata igale poole – üles, alla, ette ja taha. Ja ka uksepiidale, et saada aimu, kui palju on lastele aastate jooksul pikkust juurde tulnud.

Osades mängivad vennad Priit ja Märt Pius, režissööriks ja üheks autoriks on Diana Leesalu ning teiseks autoriks Kaarel B. Väljamäe. Tegu on autoripaari teise teatritükiga peale 2010. aasta monolavastust “Suur mees juba”, mis oli ka Priit Piusi teatridebüüdiks.

“Aeg ja perekond Conway”

See näidend viib 1919. aasta Inglismaale, kus valitsevad eufooriast tulvil meeleolud peale Esimese maailmasõja lõppu. Conway pere võsuke Kay on jõudmas täiskasvanuikka ikka ning peab plaane oma 21. sünnipäeva tähistamiseks.

Noortele omaselt kujuneb pidu ülemeelikuks, kuid keset peomelu tabab Kayd ootamatu tundmus, mis viib teda hoopis teise hetke. On tegu paralleelmaailmaga, kujutlusvõime viljade või hoopis muu hetkega ajas?

Lavastuse Režissööriks on Elmo Nüganen, osades teevad kaasa Alo Kõrve, Elisabet Tamm ja Anne Kõrve.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.