Elisa blogi

3 sarja, mida enne sügise tulekut silmaringi laiendamiseks vaadata

Foto: Shutterstock.

Sügis ei ole enam kaugel ning vanusest olenemata seostub see enamikule inimestest ühel või teisel moel kooli või õppimisega. Siiski ei tähenda see, et ka suvel ei võiks ennast harida ning just seepärast toome välja kolm dokumentaalsarja, mille kaudu uusi teadmisi omandada ja silmaringi laiendada.

Connected

“Connected” on Netflixi dokumentaalsari, kus ajakirjanik Latif Nasser paljastab seosed, mida aimatagi ei oskaks ning seda nii inimeste, tehnoloogia kui ka looduse vahel. 

Sarjal on hetkel üks hooaeg, mis koosneb kuuest osast ning viies neist võiks olla eestlastele kõige meelepärasem. Tegu on osaga, kus uuritakse, mis seob taevas olevaid päris pilvi ja neid pilvi, kus hoiustame oma pilte, dokumente ja muid andmeid, ning just seal on ka lõik, mis räägib Eestist ja e-residentsusest.

Inside the World’s Toughest Prisons

12 aastat valesüüdistuse tõttu vangis istunud Raphael Rowe külastab karmimaid vanglaid maailma eri paigus. Nii vangi kui ka valvuri rollis olles püüab ta mõista, kuidas seal ellu jääda.

Dokumentaalsari loob ülevaate erinevatest tingimustest vanglates üle kogu maailma ning meetoditest, mis on kasutusel kriminaalide rehabiliteerimiseks.

Kuigi esimese hooaja läbiviijaks oli Paul Connelly, on sari pälvinud suurema tähelepanu just tänu Rowe’le, kelle jaoks on Brasiilia, Ukraina, Kolumbia, Rumeenia, Norra, Saksamaa ja Mauritius vaid mõned riigid, mille vanglates ta kolme hooaja vältel aega veetis.

The Mind, Explained

Sarja hooaeg on lahti võetud viieks osaks: mälu, unenäod, ärevus, teadvelolek ja psühhedeelikumid.

Selles sarjas leiab vastused näiteks niisugustele küsimustele: miks on mälestused mõnikord valed, mis tähendus on unenägudel, mis on parim leevendus ärevusele, kuidas saavutada ärksameelsus ning mis rolli on psühhedeelikumid läbi ajaloo mänginud?

Iga osa kestab 20 minutit ning tutvustab pealiskaudselt aju toimimist ja tekitab nii mõnegi teema puhul tahtmise ise selle kohta juurde uurida. Siiski, sari on piisavalt põhjalik, et ka ainuüksi sealt uusi teadmisi saada.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.