Elisa blogi

5 asja, mida peaksid oma uue teleriga kindlasti tegema

Peale uue teleri koju toomist ja karbist välja võtmist tuleb see ka vooluvõrku ühendada ehk teler nö pistikusse panna.

Enne uute funktsioonide proovimist ja pildikvaliteedi hindamist tuleks aga teha ära need sammud, et teler oleks korralikult seadistatud ja saaksid oma lemmiksisu parema kvaliteediga vaatama hakata.

Internetiga ühendamine

Esimese asjana võiks teleri ühendada koduse internetivõrguga.

Selleks on võimalik teler ühendada koduse wifi võrguga või võimaluse korral võrgukaabliga. Sedasi tagad ligipääsu veebisisule ja striimisplatvormidele nagu YouTube ja Netflix, aga veelgi olulisem on see, et teler saaks kohe laadida alla vajalikud uuendused.

Nutikate seadmete ühendamine

Tänaseid telereid on võimalik lisaks puldile sageli juhtida ka teiste kodus leiduvate seadmetega, näiteks nutitelefoniga.

Selleks tuleb vahel laadida nutiseadmesse teleriga sobiv rakendus ning telefon ja teler omavahel paaritada. Sellised sammud on hea kohe televiisorit seadistades ära teha, et pärast ei peaks enam aega kulutama.

Teleka puldi ja teiste seadmete ühendamine

Lisaks telerile leiab paljudest kodudest täna telerialuse laua juurest ka DVD või Blu-Ray mängija, konsooli ja digiboksi.

Paljud inimesed ei tea, et nende telekapuldiga saab enamasti juhtida ka kõiki neid seadmeid. Seda juhul, kui pult ja nimetatud seadmed on eelnevalt omavahel ühendatud. Üldjuhul leiab selleks juhised teleri manuaalist.

Sätted ja kalibreerimine

Teleri pildi seadistamiseks on sätetes hulk võimalusi ja endale sobivaima pildi saab igaüks ise paika panna. Esimese käivitamise juures võiks aga kasvõi korraks käia üle teleri pildisätted. Näiteks võib kauplusest toodud teler olla automaatselt sätestatud “Demo” peale, mis on mõeldud kaupluse ruumides parima pildi näitamiseks.

Alustuseks võiks kõik näidikud, sh pildirežiimi lülitada lähteseadmetesse (Normal) ning sealt edasi hakata paika sättima erinevaid täpsemaid sätteid nagu eredus, teravus, kontrast ja taustvalgus.

Vaata üle ühendused

Kohe alguses tasub ära vaadata ka teleri erinevad ühendused ja nende asukohad. Võibolla tahad mõnel õhtul teleriga ühendada uue konsooli või sülearvuti, sel juhul on hea teada, millised pesad on vabad ja millised ühendused su teleril üldse on ning mis seisukorras on sinu HDMI kaablid.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.