Elisa blogi

Ago Anderson naljategemisest: mida tõsisem oled, seda naljakam on

Uues sarjas "Piloot" mängides sai Ago Anderson teada, et stsenaristiks sellele on Kait Kall. "See tuli üllatusena, ma ei teadnudki, et Kait ka kirjutab," märgib Anderson. (c) Erlend Štaub
Uues sarjas "Piloot" mängides sai Ago Anderson teada, et stsenaristiks sellele on Kait Kall. "See tuli üllatusena, ma ei teadnudki, et Kait ka kirjutab," märgib Anderson.Foto: Erlend Štaub

Kevadel 50. juubelisünnipäeva tähistanud Ago Anderson on eestlaste südametesse pugenud meeldejäävate rollidega nii teatrilavalt kui kinoekraanilt. Tänavusel PÖFFil esilinastus uus kodumaine sari “Piloot”, kus noorte tähtede kõrval astub üles ka Anderson. Rääkisime näitlejaga tema uutest teatrilavastustest, komöödiakarakterite kehastamisest ning toredast taaskohtumisest vanade kolleegidega.

Kuigi talv toob Ago Andersonile ikka teatri ja näitlejatööd, on detsembris oodata veidi rohkem vabadust, et nautida mandariine, ahjukütmist ja vedeleda piparkoogilõhnalises toas.

Sügisel oli Ago Anderson aga rakkes nii lavalaudadel kui ka kaamera ees. Äsja esietendus Pärnu Endla teatris Andres Noormetsa lavastus “Linda Vista”, mis on osutunud nii populaarseks, et juba veebruarini on piletid etendusele välja müüdud.

“Linda Vista” Ago Andersoniga peaosas räägib loo ühe mehe ümbersünnist. Näitleja mängib tükis kahe naise esimest armastajat või kahenaisepidajat, nagu ta ise selle kohta ütleb. “Peaosatäitja roll on küll uhke, aga võtab ka päris kõvasti aega ja energiat, oled ju kogu aeg laval,” kirjeldab Anderson.

Nalja tuleb teha tõsiselt

Teatrilaval on Ago Anderson mänginud seinast seina rolle, kuid teleprojektides on ta jätnud kustumatu mälestuse just komöödiatega nagu “Klassikokkutulek”, “Kellapid” ja “Eesti matus”. Sarja- ja filmimaailmas on aga tavaline, et osast näitlejatest kujuneb tüpaaž, kes säravad ikka ja jälle sarnase karakteriga rollides.

“Mulle endale ei tundu, et mul oleks kujunenud kindel tüüproll. Samas, kui vaadata kitsamalt telerolle, siis sinna on tõesti juhtunud sarnaseid tegelaskujusid. Aga mis siis, töö on töö ja eks natuke on need tüübid ikka erinevad ka,” räägib Anderson ja lisab, et ta on rahul, kui sellised koloriitsed rollid talle sobivad ja ta teeb neid rõõmuga. 

Koomilise karakteri puhul on väljakutse mängida teda nii, et ka vaataja naeraks. Ago Anderson läheneb aga komöödiarollidele tõsiselt. “Põhiasi on see, et mida tõsisemalt teha, seda naljakam on. Kui on naljakas tekst ja üritad sinna nalja otsa teha, siis on imelik. Aga kui võtad jaburat olukorda nii, et sa oled tõsiselt mures või hädas, siis on naljakas,” jagab näitleja enda nippi ja eduvalemit. 

Värvikas isakuju 

Värskelt Pimedate Ööde Filmifestivalil esilinastunud uues humoorikas Elisa originaalsarjas “Piloot” kehastab Ago Anderson peategelase Põlvast pärit keskealist isa Reinu. Sari räägib loo noorest produtsendihakatisest Karlist, kes soovib Eesti telemaastikul läbi lüüa.

Vürtsi, piinlikkust ja segadust lisavad ka Karli vanemad, keda kehastavad Ago Anderson ja Karin Rask. Nemad soovivad iga hinna eest oma poja teekonnal meelelahutusmaailma tippu kaasas olla. “Isa Rein sööstab raketina pealinna tulede särasse ning põleb seal päris heledalt ja kiirelt,” kirjeldab Anderson enda karakterit. 

Ago Andersonil on eredalt meeles sarja võttepäev stuudios, kus filmiti sarja jaoks suurt teleshow’d. “See oli päris suurejooneline. Kohal oli bänd ja püüdsimegi teha päris sellist show-saadet. Ja mulle meeldis seal seda saadet oma tegelaskujuga natuke rikkuda, Rein-poiss oma agaruses,” muheleb näitleja.

Anderson kiidab ka suurepärast koostööd kolleegidega ja lisab, et võtetel on õhustik olnud asjalik töine ja lõbus: “Nalja saab umbes tunnis kord ja siis ikka naerad kohe nii, et…”

Toredad taaskohtumised

Olenemata pikast näitlejakarjäärist õnnestus Ago Andersonil mängida mõne vana kolleegiga esmakordselt koos alles “Piloodi” sarjas. “Akrobaat Vello Vaher oli kunagi teatrikoolis minu õppejõud. See oli juba ümmarguselt 30 aastat tagasi. Ja siis Margo Mitt… Teda tunnen samuti hästi juba väga ammusest ajast, kuid alles nüüd sain meestega koos mängida,” jutustab näitleja toredast võimalusest.

Ka Kait Kalliga pole Anderson varem stseeni jaganud, kuid suurem üllatus oli näitleja jaoks see, et Kall on ise ka sarja stsenarist: “Ma ei teadnudki, et ta kirjutab. Esimene kord, kui stsenaariumit nägin, hakkasin kohe põnevusega lugema. See osutus väga naljakaks ja mul on minu arust väga hea osa, millega olen väga rahul.”

Suur sünnipäev ja elu mõte

Sel kevadel tähistas Ago Anderson suurt 50. juubelisünnipäeva. Oluline verstapost paneb tihti elu ümber hindama ja nii jagab ka staažikas näitleja tähtsaid tarkuseteri: “Elul on see mõte, mille sa elule annad. Vahest see mõte muutub, vahest on elul palju mõtteid. Kui ma ei muutuks või ei hindaks aegajalt oma elu ümber, oleksin ilmselt juba surnud.”

Kodumaist sarja ,,Piloot” saab Elisa Huubi striimingteenusest vaadata juba detsembri alguses. Sarja režissööriks on Ergo Kuld ning stsenaristiks Kait Kall. Peaosades on noored talendid Olev Sten Erik Jõgi, Maarja Johanna Mägi ja Simo Andre Kadastu.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.