Aktiivsusmonitor või nutikell – mis on mis ja kelle jaoks?

Pane tähele! Artikkel on ilmunud enam kui 5 aastat tagasi ning kuulub Geeniuse digitaalsesse arhiivi.

Tahad enda igapäevaelus olla sportlikum ja selleks, et fookus paigast ei läheks, jälgida ka enda tulemusi? Siin tulevad appi nutikellad ja aktiivsusmonitorid, mis on tänaseks populaarsed nii tehnikasõprade, tippsportlaste kui ka tervisesportlaste seas. Anname ülevaate sellest, mis neil vahet on ning millist nutikat rändmekaunistust enda igapäevaellu soetada. 

Aktiivsusmonitor – väike, aga tubli

Aktiivsusmonitor nagu ka nimi ütleb mõõdab inimese aktiivsust ja seda ka uneperioodidel. Aktiivsusmonitor annab selge pildi sellest kui palju või vähe päeva jooksul samme ja aktiivseid minuteid koguneb. Tihtipeale toob aktiivsusmonitori soetamine kaasa meeletu motivatsioonipuhangu, sest üritatakse eelmise päeva tulemusi ületada.

Aktiivsusmonitoriga saad seada endale treeningeesmärgid – olgu need siis sammud või läbitud korrused. Kell annab aeg-ajalt teada, kas oled graafikus või pead veidi rohkem pingutama, et endale seatud eesmärgid täidetud saaksid. Samuti on oma saavutusi võimalik jagada ka sõprade ja tuttavatega ning seeläbi sõpruskonna kõige aktiivsem inimene välja selgitada.

Üks kõige kasulikum aktiivsusmonitori funktsioon on une jälgimine. Kiire elutempo ei võimalda igal öö kaheksat arstide poolt soovitatud unetundi täis saada ja nutikell annab selgema ülevaate sellest, kas see on ühel õhtul norskava toakaaslase süü või peaks sellele suuremat tähelepanu pöörama. Kell suudab tuvastada erinevad unefaasid ja teeb kellaomanikule selgeks, millal ta magas hästi ja millal halvasti. Ehk on hoopis vaja varem magama minna või on pidev siplemine põhjuseks, miks hommikul ärgates ikka väsinud tunne on.

Nutikell üllatab võimalustega

Nutikell on aktiivsusmonitori suur vend ehk sellega saab lisaks enda aktiivsuse ja une jälgimisele teha ka palju muud põnevat. Tänapäeva nutikellad oskavad saata sinu randmele kõiksugu infot, mida nutitelefon parajasti edastab.

Kellaga on võimalik telefoni katsumata saata sõnumeid, võtta vastu/lõpetada kõnesid. Eelnevalt on võimalik seadistada ka kiirvastused (ala „Olen koosolekul, helistan tagasi“ jpm). Nii jääb vastamine diskreetseks ja ääretult mugavaks, kuna enam ei ole vaja taskust oma nutitelefoni välja võtta.

Nutikell pakub lõputuid võimalusi, kuidas see omanäoliseks teha – seda nii kella paneeli kui ka rihmade osas. Lähed trenni? Pane peale silikoonist rihm. Lähed õhtusöögile peenesse restosse? Pane peale nahast rihm ja vaheta ekraani sihverplaat mõne moodsama vastu välja.

Muidugi ei puudu kellal ka sportimisfunktsioonid. Nutikelladel on need tunduvalt arenenumad kui aktiivsusmonitoridel. Kellal on hulganisti spordirežiime alates kõndimisest ja lõpetades jalgpalliga. Vali ainult millega tegeled ja kell aitab Sul eesmärgid saavutada!

Kumba siis ikkagi eelistada?

Kui põhihuviks on enda aktiivsuse ja une jälgimine, siis on õigeks valikuks aktviisusmonitor. Aktiivsusmontor näitab ekraanil ka sissetulevaid sõnumeid ja kõnesid, aga ei koorma kasutajat üle äppide ja valikuvõimalustega. Tänu vähematele funktsioonidele peab ka aku tihti veidi kauem vastu.

Praegu turul olevatest aktiivsusmontiridest soovitame 30 päevase aku vastupidavusega Amazfit Bip’i ja Xiaomi Mi Band 3-e.

Kui soovid, et sinu nutikas abiline suudaks vastu võtta e-maile, kalendrikutseid ja saaks hakkama enamaga kui lihtsalt aktiivsuse jägimine, siis on nutikell sinu parimaks valikuks. Nutikell on nagu pisike arvuti sinu randmel, mis suudab teha paljusid samu asu, mida sinu nutitelefon – ilma, et peaksid seda koguaeg taskust välja õngitsema. Nutikellade lipulaevad on hetkel Samsung Galaxy Watch  ja  Apple Watch Series 4.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.