Alo Kõrve sai üllatava tööülesande: ma ei uskunud, et selliseid mehi olemas on

Uues telesarjas "Papsid" kehastab Alo Kõrve endast väga erinevat saamatut pereisa. Teatud sarnaseid jooni on näitleja siiski tegelaskujuga samuti märganud. (c) Foto: erakogu
Uues telesarjas "Papsid" kehastab Alo Kõrve endast väga erinevat saamatut pereisa. Teatud sarnaseid jooni on näitleja siiski tegelaskujuga samuti märganud.Foto: erakogu

Alo Kõrve on Linnateatri lavalaudu kulutanud juba üle 20 aasta. Peale teatri on Kõrve eestlaste südametesse pugenud ka kinolinalt filmiga “Nimed marmortahvlil”, kuid meeldejäävaimad telerollid on auhinnatud näitlejal veel ees.

Praegu saab Alo Kõrvet näha humoorikas draamasarjas “Papsid”, kus ta teeb oma seni olulisima teleseriaali pearolli. Meile rääkis ta lähemalt selles sarjas osalemisest, kummalise tegelaskuju kehastamisest ning paljust muust põnevast.

Omamoodi isakuju

Kanal 2 ja Elisa ühissari “Papsid” jutustab loo neljast mehest, kes seisavad silmitsi lapsevanemaks olemise katsumuste ja rõõmudega. Kõrve kehastab seal Märt Piusi, Tiit Suka ja Priit Loogi kõrval üht peategelast Raivot. Alo sõnul on Raivo niisugust tüüpi mees, kes ei saa kodus nagu midagi tehtud: kui naine ikka pole toitu valmis teinud, siis jääb söömata kogu pere.

Hädise, kuid kontrollifriigist pereisa kehastamine ei olnud Alo jaoks lihtne. “Me oleme siiski kaunis erinevad, kuigi kindlasti on ka sarnaseid jooni,” tõdeb ta. Erinevalt oma tegelaskujust meeldib Alole väga kodus süüa teha ning koos lastega kvaliteetaega veeta.

Seetõttu oli näitlejal raske mõista tegelast, kellel on kõigega suur häda. “Ma ei uskunud, et sellised mehed on olemas. Aga teised ütlesid, et jah on, igas külas on selline kummaline Raivo olemas,” sõnab näitleja.

Isa rolli sarjas jälgivad huviga ka Alo tütred. “Tundub, et nad on rahul. Siiski, vanem tütar küsis, miks ma oma naabriga nii kuri olen? Eks seda olen minagi mõelnud,” jagab Alo Kõrve oma tütarde muljeid.

Suunurgad ülespoole

Möödunud võtteperioodile tagasi vaadates leiab Alo, et kuigi pikad võttepäevad nõudsid suurt keskendumist, püsiti kenasti graafikus. “Vahel lapsed väsisid ikka õhtu lõpuks nii ära, et hakkas neist juba kahjugi,” meenutab Alo koostööd pisikeste kolleegidega. Sellegipoolest püsis õhustik võtetel alati positiivne ja nii kujunes kogu projektist meeldejääv ja tore ettevõtmine.

Pärast suurt sarjaprojekti on Alo Kõrve naasnud tagasi teatrilavadele ning valmistub proovideks hoopis lavastajana. “Lavastan Linnateatris suveks Harold Pinteri “Sünnipäevapidu”, mis jõuab lavale minu nii-öelda kodukandis Sakus, Rehe küünis,” jagab mees kevadisi-suviseid plaane.

Tiheda töögraafiku juures meeldib näitlejale puhkemomentidel ennast aga hoopis liigutada, olgu ujudes, suusatades või rattaga sõites – peaasi et oleks mõnus. “Ma tahan liikuda nii, et suunurgad oleks ülespoole, mitte ennast lõhki punnida,” jagab Kõrve.

Komöödiasugemetega draamasarja “Papsid” saab vaadata voogedastusteenusest Huub. Sarjas löövad kaasa nimekad kodumaised näitlejad Priit Loog, Märt Pius, Tiit Sukk, Evelin Võigemast, Katrin Pärn jpt. Seriaali režissöör on Anna Stepanova ja stsenaariumi on eesti keelde kohandanud Ott Sepp.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.