Elisa blogi

Eestil on sünnipäev ja terve riik pidutseb: nimekaimad telesaated ja filmid, millega vabariigi aastapäev vastu võtta!

"Nimed marmortahvlil" on TV3 eetris 24. veebruaril.Foto: kaader filmist

Igal aastal kogunevad eestlased lipu heiskamist, paraadi või kätlemistseremooniat vaatama ja üheskoos meile kalli riigi sünnipäeva tähistama. Elisa TV-tiim edastab häid vaatamissoovitusi, millega pikk nädalavahetus mööda saata.

Pikk ja pidustusi täis nädalavahetus on ees. Saadakse kokku sõprade, kaaslaste ja peredega, et tähistada omakeskis Eesti riigi sünnipäeva. Kuna pidustuste keskel võib olla keeruline telerile keskenduda, on õnneks kõiki eetris olnud saateid võimalik ilma lisatasuta järgi vaadata Elisa Elamusest.

Seal leiab ka videolaenutuse esivaates kodumaiste filmide kategooria, kus on hulgaliselt Eesti linateoseid nii nooremale, kui vanemale generatsioonile.

Kes täiesti uut kodumaist sisu soovib vaadata võib pilgud pöörata Elisa Huubi. Seal on vaatamiseks ohtralt kodumaiseid seriaale ja Elisa originaalseriaalid.

Elisa TV-tiim soovib omalt poolt kõigile meeldejäävat vabariigi aastapäeva ja edastab omapoolsed vaatamissoovitused pikaks nädalavahetuseks.

Reetur, Elisa Huub

Kuueosaline spioonipõnevik on inspireeritud Eesti lähiajaloos toimunud spiooniskandaalidest. Sarja tegevus toimub 2000. aastate algul, kui Eesti on liitumas NATO ja Euroopa Liiduga ning muutub Vene luure jaoks ülioluliseks sihtmärgiks.

Kasuahnus ja tunnustusvajadus viivad peategelase Alfred Vindi koostööle Vene luurega ja nii algab närvesööv kassi-hiire mäng sihikindla noore vastuluuraja Marko Arrakuga. Põnevusliine raamivad tegelaste isikliku elu keerdkäigud, mis kõik tegevusse põimuvad ja loole oma elulise dimensiooni lisavad.

Üle noatera, Elisa Huub

Eesti lähiajaloos on mitmeid peatükke, mille teistsugune lõpplahendus oleks mõjutanud meie riigi ja inimeste saatust. “Üle noatera” pakub teile alternatiivse vaate, mis oleks juhtunud, kui nimekad sündmused Eestis oleks lahenenud teisiti. Saatejuht Rasmus Kagge, režissöör Indrek Simm.

Kohtunik, Elisa videolaenutus

Kohtunik (Mait Malmsten) on mees, kes esindab kohtusaalis seadust ja rangeid reegleid, kuid tema enda eraelus puudub igasugune kord. Kui ta oma järjekordsel kohtuistungil määrab pikaajalise vanglakaristuse naisele, hakkab süüdimõistetud naise vend (Märt Avandi) teda jälitama. Vend leiab, et langetatud otsus on ebaõiglane ning nõuab, et kohtunik oma otsust muudaks. Kohtunik jääb endale kindlaks – otsus on langetatud.

Lotte reis lõunamaale, ETV2

Laupäev, 22.02.2020

Väike väsinud linnupoeg Pippo jääb Lõunamaale lendavast linnuparvest maha. Lotte otsustab Pippo Lõunamaale viia. Koos isa Oskari ja vana rännukoer Klausiga asutakse Oskari leiutatud lennumasinaga teele. Reisilisi ootavad ees mitmed põnevad seiklused.

Keti lõpp, TV3

Laupäev, 22.02.2020

Ühel sombusel hommikul saab ettekandja telefonikõne – “Kett” pannakse kinni ning see on tema viimane tööpäev. Üksteise järel hakkavad Ketti ilmuma viimase päeva külastajad.

Keset lõputult kestvat kriisi hinges ja maailmas endi ümber, on inimesed justkui mingi piirini viidud. Nad tulevad ja lähevad, igaüks omas mullis, mis “Ketis” plahvatab ning ettekandja on selle kõige tunnistajaks.

Punane elavhõbe, TV3

Pühapäev, 23.02.2020

On kuumade 90-ndate algus. Eestis on käibel uus valuuta – kroon. Endine liiduvabariik on tõusnud värviliste metallide ekspordis maailma etteotsa. Selle kuritegeliku äri ümber käib halastamatu võitlus. Iga päev toob uusi ohvreid. Tapmiste arvult on Eesti Euroopas esimesel kohal. See on alles algus…

Klassikokkutulek, TV3

Pühapäev, 23.02.2020

Kooli lõpetamisest on möödas 25 aastat ja kolm klassivenda asutavad end vastumeelselt kokkutulekule. Mart (Mait Malmsten), Toomas (Genka) ja Andres (Ago Anderson) on üsna tavalised tublid ja toredad mehepojad, kel elus kõik pealtnäha okei, aga ometi on eredaimad unistused jäänud kas saavutamata või vajunud kaugele unustuse hõlma. Et ennast argirattast korraks välja tõmmata otsustavad semud üritusele eelneval nädalavahetusel linna peale minna ja tunda end taas 18-aastastena.

Lisaks on Elisa videolaenutuses saadaval ka Klassikokkutuleku teine ja kolmas osa.

EV102 – Vabariigi Presidendi kõne, ETV

Esmaspäev, 24.02.2020

Eesti Vabariigi presidendi Kersti Kaljulaidi kõne iseseisvuspäeva puhul.

EV102 – Kontsert-lavastus. Igal linnul oma laul, ETV

Esmaspäev, 24.02.2020

Folklorist Oskar Loorits on öelnud: “Vabas õhus julgelt ja jõuliselt tiibu lehvitav lind on meie omakultuurile ja vaimsusele sobivaimaks sümbolkujuks.”

Eesti iseseisvuspäeva tähistamisel on sel korral inspiratsiooni saadud just neist lindudest, kelles on märgatud inimestega nii mõndagi sarnast. Lavastaja-dramaturg Karl Laumets, muusikajuht Vaiko Eplik, kunstnik Kristjan Suits, koreograaf Ingmar Jõela, režissöör Ove Musting.

Kiired ja vihased 1-7, Kanal2

Esmaspäev, 24.02.2020

Maratonülekanne Kiired ja vihased filmisaagast pakub head ülevaadet kõikidele fännidele, kes enne suvise hiti kinolinastust veel vanu aegu meenutada tahavad.

Skandinaavia vaikus, TV3

Esmaspäev, 24.02.2020

Trillerlike elementidega psühholoogiline draama räägib kahe tegelaskuju taaskohtumisest. Ühine teekond läbi talvise maastiku sunnib avama aastate eest toimunud vägivaldse sündmuse tagamaad. Lahendamata minevik juhatab tegelased valiku ette, mis määrab nende mõlema tuleviku. Osades: Reimo Sagor, Rea Lest, Kaido Veermäe, Katre Kasaleht.

Nimed marmortahvlil, TV3

Esmaspäev, 24.02.2020

Aasta 1918. Euroopa kaardile on sündinud uus riik – Eesti Vabariik. Filmi keskmes on tavalised koolipoisid, kes ei pidanud paljuks minna oma riigi iseseisvuse eest võitlema. Neil tuleb lüüa raskeid lahinguid. Kas saadakse tasuks armastus, isamaa või jäävad neist mälestuseks nimed marmortahvlil?

1944, Elisa videolaenutus

Elmo Nüganeni mängufilm käsitleb 1944. aasta sõjasündmusi Eestis. Tegevus hargneb Sinimägede lahingutest juulis kuni Sõrve sääre vallutamiseni Punaarmee poolt novembri lõpus. Sõda näidatakse mõlema osapoole – Saksa armees ja Punaväes sõdivate eestlaste silme läbi. Valikuid tuleb langetada mitte ainult sõduritel, vaid ka nende lähedastel.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.