Elisa blogi

Elisa toetab kohalikke filmitootjaid ja toob kodumaised hittfilmid Elisa Huubi

Apteeker Melchiori triloogia esimest osa saab sel aastal näha ka Elisa huubist.Foto: Robert Lang

Elisa toob oma voogedastusteenusesse Huub palju uusi kodumaiseid mängufilme panustades seeläbi kohalikku filmitootmisse.

Kodumaistel filmidel on läinud huubis edukalt

Johtuvalt kinode sulgemisest ja koroonaviirusest põhjustatud teadmatusest ootavad oma esilinastusi mitmed ägedad kodumaised mängufilmid. Elisa on võtnud sihiks tuua kohalikke filme Elisa Huubi kohe pärast kinolevi lõppu.

“Näeme, et kodumaise sisu järgi on nii filmi- kui telefännidel suur nälg. Selle tõestuseks on ette näidata põnevusfilmi “O2”, aga ka minevikust “Sipsiku” ja “Ott Tänak – The Movie” suur edu Elisa Huubis,” sõnab Elisa sisuhankejuht Toomas Ili.

Ta lisab, et sel aastal jõuavad Elisa Huubi teiste seas ka Marian Võsumetsa “Keha võitlus”, Peeter Simmi “Veel peal”, Rasmus Merivoo “Kratt” ning nende järel ootab oma järge juba “Apteeker Melchiori” triloogia esimene osa. Sarnaselt möödunud aastatega panustab Elisa ka tänavu PÖFFi, HÕFFi ja Tartuffi toetamisele.

Elisa täidab tühimiku Eesti telemaastikul

Eesti telemaastik muutub väga kiiresti ja Eesti Filmi Instituudi juhataja Edith Sepa sõnul on üheks muudatuste tõukeks olnud Elisa sisenemine turule. Sepp sõnab, et Elisa on asunud väga hoogsalt toetama kohalikke tootjaid.

“Nad on jõuliselt täitmas tühimikku ja märkimisväärselt toetamas sisu tootmist, nagu seda teevad paljud telekomid teistes riikides. Elisa ei osta pelgalt kokku valmistoodangut väikese litsentsitasu eest, vaid osaleb vajadusel ka aktiivselt tootmisprotsessis. Suund kõrgema kvaliteediga ehk high-end tele- ja filmitoodangu suunas on kasulik eelkõige Eesti vaatajale ja muudab sisutootmist Eestis konkurentsivõimelisemaks.”

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.