Elisa blogi

Elisa valdkonnajuht arvustab PÖFFil linastunud “The Kingmakerit”: kõik keerleb ringiratast

Harles Tomberg, Elisa e-kanali valdkonna juht

Filmi ajal tuli pähe inglise keelne sõna – Merry go round ehk karusell, aga tõlkida tahaks selle otse, ehk ”kõik keerleb ringiratast”, tahad või ei taha.

Film räägib õpetliku loo sellest, kuidas mingil imelikul põhjusel säilitab kollektiivne mälu minevikku ainult valikuliselt ning seetõttu on võimalik leida ennast ikka ja jälle uuel moel samast vanast ämbrist. Filipiinid on kauge maa ja sealsed inimesed on meist üsna erinevad nii oma arusaamade kui kultuuri poolest.

Paraku ei ole siin tegemist filipiinlaste sisemise probleemiga, mis oma absurdsuses tekitab kinosaalis õõvastava vaikuse. Midagi on igal pool alati sama – soov uskuda ilusaid sõnu, mis lubavad just seda, mida elus vajaka on.

Diktaatorist presidendi lese toimetamisi jälgides tuleb nõustuda, et tõde on tõesti ainult illusoorne ja reaalsus ei saa selleks kunagi. Igal pool leidub inimesi, kellel on vaja ühte kindlat fikseeritud tsentrit, mille ümber on hea julge oma kirjul plasthobusel tiirutada, isegi kui lõpuks hakkab jälle halb. Karusell seisab mõne aja, aga mingil hetkel tullakse tagasi, pannakse tuled vilkuma, krabisev valjuhääldi muusikat rappima ja sõit hakkab otsast peale.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.