Elisa blogi

Elvis Presleyst Hercule Poirot’ni: siin on valik Elisa Elamuse uusi hittfilme

Tänavuse suve menukaim muusikafilm räägib Elvis Presley elust. (c) Foto: kaader filmist
Tänavuse suve menukaim muusikafilm räägib Elvis Presley elust.Foto: kaader filmist

Elisa Elamus toob vaatajateni värske valiku tänavusi kinomenukeid. Siin on valik enim tähelapanu pälvinutest.

MUUSIKALINE DRAAMA

“Elvis”, Austraalia-USA 2022

Illustratsioon: kaader filmist

Film heidab pilgu Elvis Presley elule ja muusikale läbi ta keerulise suhte mõistatusliku mänedžeri kolonel Tom Parkeriga. Lugu uurib Presley ja Parkeri keerulist dünaamikat muutuva kultuurimaastiku ja Ameerika süütuse kaotuse taustal 20 aasta vältel Presley kuulsuse algusest ennenägematuks täheks saamiseni. Teekonna keskmes on Elvise elu tähtsamaid ja mõjukamaid inimesi Priscilla Presley.

ÕUDUKAS

Korter 203″, USA 2022

Illustratsioon: kaader filmist

Iial ei tea, mis peitub suletud ukse taga, aga on ka selliseid uksi, mida ei tohiks üldse avada. Parimad sõbratarid Kim ja Izzy kolivad teise linna, et alustada iseseisvat elu ja õpinguid ning põgeneda peremurede eest. Korteriotsingute käigus jääb neile silma gootilikus stiilis sünge, kuid miskipärast meeldiv korter, mille keskel on stiilne keskaegne vitraaž.

Tüdrukud üürivad korteri number 203, sukelduvad tudengielu keerisesse ja kutsuvad külalisi, aga ajapikku hakkab uus eluase neis tekitama seletamatut hirmutunnet. Kimi toa seinas on auk, millest hoovab ebameeldivat lõhna. Ööst öösse piinavad neid aina kohutavamad hääled ja nägemused. Kõige hirmsam on see, et Izzy hulgub öösiti hullumeelse ilmega mööda korterit ringi ega oska seda päeval kuidagi seletada. Ta muutub vaimselt järjest tasakaalutumaks.

PÕNEVIK

“Surm Niilusel”, ÜK-USA 2022

Illustratsioon: kaader filmist

Belgia meisterdetektiiv Hercule Poirot’ puhkus Egiptuses glamuursel aurulaeval muutub mõrvari otsimiseks, kui ideaalse noorpaari pulmareis traagilise pöörde võtab. Niiluse vetel, majesteetlike Giza püramiidide ja Abu Simbeli templi taustal rullub lahti lugu täis põletavat kirge, mürgist kadedust ja laitmatult riietatud rändureid, kelle seas pole just palju neid, kelle hingel ei lasu ainsatki pattu.

ART HOUSE KINO

“Lõpmatusest”, Rootsi 2019

Illustratsioon: kaader filmist

Otsekui muinasjutust tulnud pehme naishääl jutustab filmi kaudu elust ja inimkonna püüdlustest. Häälele järgnedes näeme inimese elu banaalsust ja suurust üheaegselt: kuidas üks tüdruk oma armsama käest esimest korda kinni haarab, kuidas üks isa seob vihmasaju käes tütre kingapaelu, kuidas noor naine ootab oma kohtumist. Näeme ka julmust: sõjaveterani teepervel istumas, isa oma surnud poega süles hoidmas. LÕPUTUSEST näitab elu ja olemise väärtust, äratades meis soovi seda hindamatut varandust hoida ning edasi anda.

Film pälvis 2019. aasta Veneetsia filmifestivalil parima režissööri Hõbelõvi.

(c) Illustratsioon: kaader filmist

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.