Elisa blogi

Filmi “Mehed“ režissöör Gerda Kordemets: Elu kogu oma tõsiduses on üks kohutavalt naljakas nähtus

Teatrilaval publikumenu kogunud etendus “Mehed“ alustas 26. juulil filmivõtetega, et tuua juba tuleval kevadel koostöös Apollo Film Productionsi, Zolba Productionsi ja Elisa Eesti-ga kinovaatajateni mõnusalt vürtsitatud kodumaine komöödia.

Filmi “Mehed“ režissöör Gerda Kordemetsa sõnul räägitakse filmis tõsiselt ja tõsistest asjadest, ent humoorikal moel. “Elu kogu oma tõsiduses on üks kohutavalt naljakas nähtus. Elu ongi komöödia, mitte tragöödia või draama,” sõnas Kordemets.

Komöödia peategelasteks on kolm sõpra, kolm näitlejat Veikko Täär , Tiit Sukk ja Margus Prangel. Ühel hommikul hakkab hargnema sündmuste ahel, mis viib Veikko, Tiidu ja Marguse ühisele päästemissioonile Harakasaarele, kus on otsustanud endalt elu võtta Veikko äsjaleitud 25 aastane poeg (Mihkel Vendel). Päästemissioonist saab ühtlasi ka kõigile teekond eneseleidmiseni.

Kuigi filmivõtted on täies hoos pole needki möödunud viperusteta. Põhilisteks takistusteks võtete juures on olnud ilm, mille tõttu on nii mõnedki stseenid edasi lükatud. Nii ei õnnestunudki esimesel korral filmida episoode udusel mererannal, sest tuul oli kunstudu jaoks liiga tugev ning hiljem samal päeval ei saanud kõrgete lainete tõttu stseenis osaleda ka päästekaater Kessu. Samuti on korduvalt oodatud võttele päästekopterit, ent „nende tiheda töögraafiku tõttu pole see siiani õnnestunud“, nendib Gerda Kordemets.

Režissöör sõnul võib lisaks ilmale vingerpussi mängida ka tehnika „Seetõttu peame ühe terve võttepäeva uuesti filmima,“ ütleb ta, kuid tõdeb siiski, et vaatamata kõigele on neil suurema osa ajast võtteplatsil väga lõbus.

Nagu elus ikka leiavad kõik filmi peaosatäitjad loo lõpuks tasakaalu ja põhjuse eluga edasi minna. Veikko tunneb rõõmu pojast, keda tal kunagi varem olnud pole ja mõtleb, et teekonnal kohatud Lauraga (Piret Laurimaa) võiks ehk isegi koos elada. Margus otsustab Harakasaarele jääda ja proovida erakuelu. Tiit aga mõistab, et tema praegune elu ongi see, mida ta endale alati igatsenud on.

Filmi põhitegevustik leiab aset peamiselt Läänemaal, kuid filmitakse lisaks veel Pärnumaal ja Harjumaal.

Lisaks peakangelastele lõi filmis kaasa ka hulk tuntud tegijaid teatrist – Andrus Vaarik, Piret Laurimaa, Tõnis Niinemets, Ursula Ratasepp-Oja, Mihkel Vendel, Carmen Mikiver, Eva Püssa  ja paljud teised.

Uus täispikk komöödia “Mehed” jõuab kinodesse 15. märtsil 2019.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.