Elisa blogi

Filmi “Mehed” võttel sulas kaamera üles ja terve võttepäev tuli uuesti teha

Foto: Facebooki kuvatõmmis

Käimas on komöödiafilmi “Mehed” viimane võttepäev. Vihma ladistab hallist taevast alla. Võttemeeskond saalib mööda järjekordse lokatsiooni uhket treppi, milleks on seekord Saku pargis peituv imeline mõis. Siin leiab aset stseen, kus Margus Prangel, Tiit Sukk ja Veiko Täär lähevad restorani.

Fuajeesse sisenedes ootavad juba ees end kenasti üles löönud taustanäitlejad, kes mängivad restorani külastajaid. Juttu on ruumis vähe, kuid kõik on silmnähtavalt elevil.

Mõisa saalis, kus peetakse muidu pulmapidusid, on filmikunstniku poolt üles seatud restoran. Koos laudade ja toolidega. Klaasid täis veini ja muid ahvatlevaid jooke.

Üüratusse suurde ruumi toovad valgusmehed prožektoreid ja loovad tunde justkui väljas on mõnus päikeseline ilm. Valge ja helge.

Saali ühes nurgas on näitleja Tiit Sukk võtnud istet linateose stsenarist-režissööri Gerda Kordemetsaga. Sukk arutab Kordemetsaga, millise emotsiooniga näidelda ja end väljendada.

Siseneb Prangel

Samal ajal jõuab kohale ka Prangel, kes otsib kiirustades garderoobi. Vaatamata kuu aega kestnud võtteperioodile tundub ta endiselt reibas ja rõõmsameelne.

Ka Elisa meeskond toimetab mõisas ringi ja uurib, kuidas nende toetatul linateosel suvi on läinud ja kas kõik on kenasti sujunud.

Tuleb välja, et filmimine ei ole tegelikult just kõige lihtsamalt möödunud. Sajandi suvi pakkus augustis võttemeeskonnale omajagu takistusi. Täär avaldab, et üks hetk olevat isegi kaamera üles sulanud, mistõttu pidi septembris võttepäeva täies ulatuses uuesti tegema.

Õnneks ei olnud see näitlejate jaoks väga morjendav. Suka sõnul saigi stseenid uuesti ja tuhat korda paremini teha.

Kuigi näitlejatega jätkuks juttu kauemaks, siis mehed pikalt vestelda ei jõua. Graafikust ollakse veidike maas ja mõne aja pärast peab juba järgmisesse lokatsiooni jõudma.

“Mehed Saku mõisas” Foto: “Mehed”
“Mehed” käisid ka merel. Foto: “Mehed”

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.