Elisa blogi

Filmisoovitus: 3 visuaalset meistriteost, mida 4K telerist vaadata

Sügisesel vihmasel ajal pole paremat plaani, kui seada end soojalt diivanile ja võtta ette mõni hea film. Tõelise vaatamiselamuse saamiseks võiks aga valida mõne visuaalse meistriteose, mis viiks 4K teleril vaadates sind diivani pealt reisile.

Toome välja kolm parimate visuaalsete efektide Oscari võitnud filmi, mille visuaalne pool on kohati rohkem tähelepanu pälvinud kui sisu ise. Kuigi tegu on populaarsete filmidega, saab nüüd neid uue pilguga vaadata.

Avatar

“Avatar” räägib halvatud meremehest, kes asub missioonile Pandora nimelisele kuule, mis on elukohaks Na’videle. Seal viibides tuleb tal aga valida, kumma poolel olla, sest see otsustab kogu maailma saatuse.

Erksad värvid, maastik ja kasutatud graafika koos reaalselt filmitud stseenidega teevad filmist tõelise kunstiteose, mida võiks vaadata isegi ilma helita. Kõikide efektidega võib Avatari pidada justkui animeeritud filmiks, kuid see annabki filmile selle vau-faktori.

Life of Pi

“Life of Pi” on samanimelisel raamatul põhinev lugu noorest mehest, selle seiklusrohke elu viib ta 227 päevaks merele ning ta peab seal ellu jääma, olles ühes paadis Bengali tiigriga.

Värvirohke ja tõetruu film “Life of Pi” on suuresti kõrgtasemelise töötluse vili, sest paljusid kaadreid ei suuda isegi ette kujutada, kuidas neid tegelikult tehti. Lisaks filmi sisulisele poolele on palju rõhku pandud ka igale pisidetailile, mis taustal paistab.

Interstellar

“Interstellar” räägib tulevikust, kus elu maal on otsa saamas, mistõttu lendab Cooper oma tiimiga avakosmosesse, et leida inimestele uus planeet elamiseks.

Koostöös teadlastega mõeldi välja viisid, kuidas kujutada musta auku, ussiauku ja kuud nii reaalsena kui võimalik, et vaatajal oleks tunne, nagu ta oleks ise sellel teekonnal kaasas.

Kuna digitaalse töötluse asemel kasutati loodud rekvisiite, on kõik varjud, valguse liikumine ja säritus loomulik ning loob kauni pildi, mis annab loo sisule väga palju juurde.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.