Elisa blogi

Filmisoovitus: “Valss Vahekäikudes” ehk ood argipäevale

Kui keegi oleks küsinud, millist Saksa filmi sa näinud oled, siis ei oleks ma siiamaani osanud väga midagi vastata. Nüüd on selge, et minu jaoks jääb alates tänavusest PÖFF-ist meeldejäävaks saksa filmiks “Valss vahekäikudes”.

“Valss vahekäikudes” on minimalistlik lugu Säästumarketi tüüpi kauplus-laost, kus räägitakse lugu nendest inimestest, kes meie elu märkamatult tegelikult käigus hoiavad. Need inimesed hoolitsevad, et pisikesed igapäevased asjad, millega me nii harjunud oleme, meie elu sujuvaks teeks. Kinost lahkudes tuli tunne, et aegajalt tuleks ikkagi aeglustada tempot ja kergitada kaabut kõigile, kelleta me ei saaks hommikul bussiga tööle sõita või poe teisest riiulist, täpselt rinna kõrguselt, piima kätte või päeval kontoris kõndida üle puhta põranda.

Kuigi tegemist oli saksa filmiga, siis meeleolult oli film ikka pigem väga põhjamaine. Nagu Aki Kaurismäki filmideski, oli ka selles filmis minimalistlik dialoog ja perfektne muusikavalik. Kokkuvõtvalt võib öelda, et  paaritunnine kinosolek tundus mulle, kui raskekaalu kontoriinimesele, pisut ebamaine, kuid samas väga värskendav – nagu unenägu.

Seesugune ood argipäevale jättis igatahes kustumatu mulje.

Harles Tomberg, Elisa e-kanali valdkonna juht

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.