Elisa blogi

HÕFF kuulutas välja üllatusfilmi ja alustab piletite eelmüüki

Foto: kaader filmist.

Eelmise aasta parimate õudusfilmide sekka kuuluva Ari Asteri „Jaanipäeva” täiendatud autoriversioon on viimane lisandus tänavuse Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali programmi, mille piletite eelmüük läheb lahti 1. mail.

„Veel parem kui enne,” kirjutas mainekas filmitööstuse väljaanne Indiewire Ari Asteri õudusfilmi täiendatud versiooni kohta, kuhu režissöör on lisanud 24 minuti jagu materjali, mis jäi välja levitaja palvel.

2 tunni ja 51 minuti pikkust filmi, mis tänavuse HÕFFi lõpetab, on näidatud vaid valitud festivalidel.

„Meie publikul avaneb erakordne võimalus näha täisversioonis üht 21. sajandi olulisemat õudusfilmi,” ütles HÕFFi juht Helmut Jänes.

Kokku toob koroonaviiruse tõttu 8.–10. maini internetis toimuv Baltimaade suurim žanrifilmide festival Eesti vaatajate ette 22 pikka ja 15 lühikest õudus-, fantaasia- ja põnevusfilmi rohkem kui kümnest riigist. Programm jõuab vaatajate ette HÕFFi virtuaalses kinosaalis, Elisa uuel veebiplatvormil Elisa Stage.

Festivali avab 8. mai õhtul uusmeremaalase Ant Timpsoni film „Tule issi juurde”, viimase aja märkimisväärsemaid õuduskomöödiaid, mille peaosas on „Sõrmuste isandast” tuntud Elijah Wood. Seansile eelneb virtuaalne avatseremoonia, mis läheb eetrisse Haapsalu kultuurikeskusest.

Esimest korda väljaspool kodumaad jõuab HÕFFil publiku ette austraallase James Di Martino õuduskomöödia „Mees ilma näota”.

Euroopa esilinastus on ukrainlase Dmõtro Tomašpolskõi müstilisel põnevikul „Võõras”. Festivali fookuses on õudusulmekirjanik H. P. Lovecrafti teoste ekraniseeringud. Võistlevad Euroopa lühikesed õudus-, ulme- ja fantaasiafilmid ning esimest korda ka Eesti žanrifilmid.

Festivali üksikpiletid maksavad neli eurot ja nende hulk on piiratud. Pass, mis annab võimaluse vaadata kõiki filme, maksab 45 eurot.

Enamiku filmide avaseansid toimuvad otseülekandena Elisa Stage vahendusel ja neile järgnevad vestlused autoritega, kellele vaatajad saavad esitada küsimusi. Kõik filmid on järelvaadatavad kuni festivali lõpuni. Tasuta saab jälgida vestlusringe ja teisi üritusi.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festival kuulub Mélièsi nime kandva Euroopa fantaasiafilmide festivalide föderatsiooni ja toimub 15. korda. Filme saab vaadata ainult Eestis. Kaheksal välisfilmil on eestikeelsed subtiitrid.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.