Elisa blogi

Humoorikas sarjas “Alo” vabameelset Leelot kehastav Saara Nüganen: enamasti tahetakse naistegelastele panna kontsad alla, tissid püsti ja laginal kõkutama

Noort Vanemuise näitlejat Saara Nüganeni näeme armastatud ja tuntud teleseriaalides ja filmides järjest enam. Kõige suuremad sarjarollid on näitlejal seni olnud kodumaises komöödiasarjas  “Alo” ja draamasarjas “Valguses ja varjus” ning suurim filmiroll eelmisel aastal esilinastunud filmis “Talve”.

Uurisime Saaralt, kuidas tal praeguses olukorras läheb, kui hästi kulgesid peagi esilinastuva “Alo” teise hooaja võtted ning mismoodi tema mängitav Leelo roll stereotüüpe murrab.

Moodne ja eelarvamustevaba Leelo

Mockumentary stiilis huumoriseriaalil “Alo” tegevus toimub automüügiesinduses ja keerleb peamiselt ümber Alo (Tõnis Niinemets) tegelaskuju. Kogu ettevõtte tiimis on muidugi veel mitmeid värvikaid kujusid ning üheks neist on autoremonditöökoja ülemus Leelo, keda kehastab Saara.

“Leelo on igas mõttes väga moodne naine. Lisaks sellele, et teda huvitavad masinad ja nende putitamine, suhtub ta kõikide teiste tegelaste veidrustesse eelarvamustevabalt ja sõbralikult,” kommenteerib näitleja.

Kuigi tegemist on omamoodi julge ja sõnavõtja karakteriga peitub tegelaskujus ka omamoodi õrnust ja headust. “Pisut ehk terava keele ja kõva koore all on sooja südamega inimene,” kirjeldab Saara.

Aegunud ja hägused tõekspidamised

Leelo ei tunne kellegi ees häbi, ta on enesekindel ning teeb asju nii nagu õigeks peab. Nii mitmeski seriaali esimese hooaja stseenis näeme Leelot automüügiesinduse ühises garderoobis meeskolleegide ees riideid vahetamas või meeste jutunurgas ebasündsaid helisid tegemas. Seega võib arvata, et mitmed seriaali fännid kirjeldavad Saara mängitavat tegelaskuju  “mehelikuks”, kuid Saaral on selle mõiste kohta oma nägemus.

“Mehelikkus ja naiselikkus on üsna aegunud ja hägused mõisted. Meis kõigis on ju kõik poolused esindatud, tuleb valida, milline parasjagu esile tõsta,” arvab Saara.

Leelo nihutab piire ja murrab stereotüüpe

Saara naudib Leelo rolli puhul seda, et see erineb niivõrd palju rollidest, mida  ümberringi sarjades ja filmides mängitakse. Leelo roll lükkab kindlasti ümber stereotüüpse arvamuse naise olemusest ja tema ametist.

“Iga roll on proovikivi, puusalt ei tule midagi. Ikka peab mõtlema, proovima, nuputama. Leelo meeldis mulle kohe just sellepärast, et ta nihutab piire, on uus, huvitav – midagi, mida Eesti telemaastikul väga ei kohta. Enamasti tahetakse naistegelastele panna kontsad alla, tissid püsti ja laginal kõkutama,” kirjeldab Saara iganenud soorolle. 

Saarast autoremonditöökoja ülemus

Autoremonditöökojas töötamisega on Saara oma rolli mängides palju pidanud kokku puutuma, kuid päriselt ametisse ta siiski ei astuks.

“Üheks päevaks teha vahetust, miks mitte. Aga igapäevaselt autosid remontida – ei. Eelistan teha oma tööd, mida olen koolis õppinud ja saanud nüüdseks ka üsna palju praktiseerida,” räägib Saara. Võtete jaoks tuli näitleja ära õppida ka üks eluks vajalik oskus – rehvide vahetamine, kuid Saara tunnistab, et autode sisemaailmast ta nii teadlik ei ole.

“Autosid tunnen väljast üsna hästi, seest sugugi mitte. Aga mul on maitse täitsa olemas, ei ole päris ükskõik, mis auto ostan. Aga kui tee äärde jääksin, tuleks ikka abi kutsuda. Rehvi vahetamisega veel saaks hakkama, seda pidin eelmisel hooajal ka natuke harjutama, muuga enam mitte,” räägib Saara oma kogemusest autodega.

Uus hooaeg valmis enesekindlalt

“Alo” esimese hooaja ekraanile jõudmisest on nüüdseks möödas kolm aastat. Kui Saara esimest korda esimese hooaja osasid nägi, polnud see talle kõige mugavam, kuid ta jäi tööga rahule.

“Ennast on ikka ebameeldiv vaadata, teised tunduvad loomulikumad. Aga nautisin siiski esimest hooaega väga ja loodan, et ise suudan sel hooajal veel paremini mängida,” kommenteerib Saara. Samuti tunneb näitleja, et uue hooaja võtetel näitlemine on olnud märksa lihtsam ning enesekindlust ja rollitunnetust on juurde tulnud.

“Esimesel hooajal tundsin ennast ebakindlamalt, inimesed olid ka võõramad. Nüüd on roll rohkem käpas ja olen julgem ka ise midagi proovima ja välja pakkuma. Oleme võtetel kõik juba küllalt tuttavad ja see teeb atmosfääri platsil vabaks, lõbusaks ja usaldavaks.” lisab Saara.

Näitlejatel töö käib, kuigi etendused on pausil

Kevade hakul on Saaral kõigest hoolimata Vanemuise teatris proove täis tööpäevad. “Kuigi hetkel etendusi anda ei saa, teeme natuke ohutuse piires proove ja valmistame ette uusi lavastusi.”

Praegu käivad usinasti lavastuse “Inspektor tuleb” proovid ja loodetavasti jõuab tükk peagi ka teatrilavadele. “Uus lavastus on kõige ehtsam krimka ehk kogu aeg on õhus küsimus, aga kes on süüdi? See on väga huvitav žanr minu jaoks, sest sellist lavastust pole ma varem teinud. Tore on teha ka puhast ajastut – tegevus toimub aastal 1912, nii et tõeline Downton Abbey,” kirjeldab Saara uut ettevõtmist.

Komöödiasarja “Alo” teises hooajas astuvad üles näiteks Tõnis Niinemets, Priit ja Märt Pius, Reimo Sagor, Liis Lass, Saara Nüganen, Uku Uusberg, Priit Võigemast, Rein Pakk, Linda Kolde, Külliki Saldre. Sarja režissöör on tunnustatud lavastaja Mikk Jürjens ning produtsent Karl Kermes.

Sari esilinastub aprillis eksklusiivselt Elisa Huubis ning kõigil huvilistel on võimalik alates märtsist end õigele lainele viia ja vaadata Elisa Huubist ära ka “Alo” esimene hooaeg.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.