Elisa blogi

Jaan Rekkor: Näitleja alusmaterjal on ta ise. Mõtlemine tuleb muidugi kasuks.

Andekat Endla Teatri näitlejat Jaan Rekkorit teame legendaarsetest filmidest nagu “Nipernaadi”, “Röövlirahnu Martin” ning sarjadest “M Klubi”, “Wikmani poisid”, “Ohtlik Lend”, “Kättemaksukontor” ja paljud teised.

Samuti on Jaanil olnud palju rolle Endla Teatri ja Draamateatri lavadel ning lisaks sellele on näitleja pälvinud 2014. aastal Valgetähe IV klassi teenetemärgi. Uurisime Jaanilt, kuidas suvi möödus, mida huvitavat tegi ta tööseisakute ajal, kuidas nii suure kogemustepagasiga näitleja oma rollidesse sisse elab ning mida toob aasta lõpp.

Ratas ja raud

Suvi möödus Jaanil töiselt, palju aega sai veedetud kaamera ees uue Elisa originaalsarja “Süü” võtetel.

“Puhkasin ikka ka paar nädalat suve jooksul, kuid näiteks 5 minutit pärast viimast “Süü” kaadrit helistas mulle lavastaja Peep Maasik. Neil oli Olustvere suvelavastuse “Maakas” väljatoomisel juhtunud eriolukord ja ta kutsus mind kiirkorras üht osatäitjat asendama. Nädalaga saime asjad paika ja augustis toimus meil 12 etendust,” räägib Jaan, kuidas tema augustikuu töögraafik hetkega täitus. 

Küll aga vaadates aasta aega tagasi karantiinis oldud ajale, tõdeb Jaan, et pani suurt rõhku oma füüsilise aktiivsuse tõstmisele. “Koroonapauside ajal keskendusin kehakultuurile – ratas ja raud. Autosõitudest räsitud selg vajab pidevat turgutust, nüüd oli seda aega piisavalt. Ratas oli mul kaasas ka võtetel ja paaritunnise pausi ajal sain just paraja rattaringi teha,” lisab Rekkor, kes isegi võtetel oma trennigraafikut sassi ei lase ajada.

Tegevusimpulsside otsingud

Rekkor mängib draamasarjas “Süü” pereisa Ristot. “Mees, kelle hetkeemotsioonist või järelemõtlematust väljaütlemisest algab 12 aastat kestev elu vales, hirmus ja süütundes. Mees, kes sooviks, et kõigil läheks hästi, eriti tema perel,” kirjeldab Rekkor oma tegelaskuju.

Oma rolli sisseelamise mõistega tekib Jaanil kahetine arusaam ja vastuolu, sest see tundub tema jaoks liialt pealiskaudne väljend. “Ma ei tea sellest sisseelamise värgist midagi või ma ei nimetaks neid tegevusimpulsside otsinguid niimoodi. See on töö, millel on oma spetsiifika ja mida õpitakse algul koolis, hiljem kogemuste toel teatris. See on teatav kogum spetsiifilisi võtteid, mis peavad toimima automaatselt. Sõnapaar sisse- ja väljaelamine näib mulle trafaretse lihtsustusena,” kirjeldab Jaan näitlejaks olemist ja rollide mängimist.

Näitleja alusmaterjal on ta ise

Kogenud näitleja Jaan nendib, et ettevalmistust rolliks kui sellist või materjalide läbitöötamist tal enne kaamera ette astumist suuresti teha ei tulnud, sest kõik tuleb varasemast kogemusest ja kaamera ees intuitiivselt.

“Näitleja alusmaterjal on ta ise. Mõtlemine tuleb muidugi kasuks,” lisab Jaan vahemärkusena. Otsus missuguseid rolle Jaan seriaalides või filmides vastu võtab oleneb sellest, kas see puudutab teda kuidagi või mitte. “Ju ma tunnen stsenaariumit lugedes, kas temas on piisavalt sisu või mis banaalsuslevelil ta on,” mõtiskleb Rekkor.

Sügistuuled toovad uusi lavastusi ja projekte

Seriaali “Süü” võtted jäid Rekkorile meelde just toetava ja sõbraliku võttetiimi poolest. “Iga päev juhtus midagi meeldejäävat. Need inimesed, kellega koos sai seda lugu pilti võtta olid meeldejäävad. Ja neid on palju. See oli väga koostöövõimeline tiim. Näis, kas see ka resultaadis kajastub – võib, aga ei pruugi. Veidi õnne peab ka olema, aga mulle näib, et me andsime talle võimaluse,” jääb Jaan realistlikuks.

Sügisel aga on Jaanil Endla Teatris proovid David Harroweri lavastusele “Blackbird”, mis esietendub 1.oktoobril 2021. ”Paralleelselt käib “Otto Mülleri” ettevalmistus, mis nüüd septembris võttesse läheb. Teatris on meil veel lavastus “Kolm õde” ja nii ta läheb,” jagab Jaan meiega oma tegusaid tulevikuplaane.

Elisa originaalsari “Süü” jõuab ekraanidele selle aasta hilissügisel. Seriaal on toodetud Warner Brothers International Television Productioni stsenaariumi põhjal ning loo keskpunktiks on 12 aastat tagasi toimunud traagiline pisipoja surm, mis on isa Sepot (Rasmus Kaljujärv) ja tema ülejäänud perekonda aastaid saatnud.

Lugu saab oma jätku 2021.aasta suvisel puhkusereisil Saaremaale. Lootus muretust puhkusest puruneb aga ühe anonüümse ähvarduskirja tõttu. Sellest hetkest hakkab hargnema sündmuste jada, mis lõpetab vaikimisvanded ning tõstab pinnale sünged saladused. “Süüs” stuvad üles Rasmus Kaljujärv, Jaan Rekkor, Epp Eespäev, Ott Sepp, Maarja Jakobson, Sandra Uusberg, Ago Anderson jpt. Seriaali režissöör on Priit Pius.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.