Jan Uuspõld mängib uues sarjas korteriomanikku: “Endal on mul üürnikuna kõike juhtunud”

Uude sarja sattus Jan Uuspõld mängima üsna ootamatult: ükspäev paluti teda näitlejana appi ja järgmisel päeval toimus juba võte. (c) Foto: Sandra Palm
Uude sarja sattus Jan Uuspõld mängima üsna ootamatult: ükspäev paluti teda näitlejana appi ja järgmisel päeval toimus juba võte.Foto: Sandra Palm

Jan Uuspõld kutsub uues sarjas üürnikke korrale. “Ise üürniku rollis olles on mul juhtunud kõike.”

PÖFFil esilinastus uus komöödiasari “Piloot”, mis räägib noorest filmikooli lõpetajast. Sari on täis üllatusi, vürtsi ja piinlikke hetki. Külalisena astub seal üles ka armastatud näitleja, humorist ja lavastaja Jan Uuspõld.

Jan kehastab sarjas üürileandjat, kes peab oma üürnikke korrale kutsuma. Rääkisime grimmitoolis näitlejaga tema rollist, noorusest ja tulevastest plaanidest. Kusjuures, päev varem ei teadnudki ta veel, et režissöör Ergo Kuld plaanib teda saatesse külaliseks kutsuda. 

Ootamatult uude rolli

Jan Uuspõld on oma karjääri jooksul teinud vist kõike – filme, teatrit, muusikat, stand-up’i, sarju, üles astunud õhtujuhina ja ette võtnud veel palju muud. Seda kõike erinevates žanrites, riikides ja keeltes.

Viimase hetke kutse peale tulla sarja “Piloot” külalisrolli ei pidanud kogenud näitleja kaua mõtlema. “Eile sain kõne ja täna juba olen siin. Ergo on nii kena inimene ja hea sõber, et kui saan, siis võin teised asjad ära jätta ja appi tulla. Ta rääkis, mida tegema pean, aga tegelikult väga midagi muud ma tervikust ei tea,” kirjeldas ta olukorda.

Jan mängib stseenis, kus kinnisvaraomanikuna läheb ta oma üürniku ukse taha olukorda kontrollima. See olukord tuli näitlejale elust enesest tuttav ette, kuid vastupidises rollis, kui üürileandja hoopis tema ukse taha koputama tuli. 

“Ütleme nii, et noorest peast on igast asju ja olukordi olnud. Üürniku rollis olen ma palju olnud ja noorest peast on juhtunud kõike. Selleks peab head närvi olema, et üürileandja olla. Kunagi ei tea, keda üürnikeks võtad ja kuidas sa lähed siis pärast sinna ukse taha koputama nagu mingi miilits,” meenutas Jan. 

Aasta lõpp toob palju üritusi ja huumorit

Jõulud on näitlejale kiire periood. Tänavu tähistab 15. juubelit legendaarne film “Jan Uuspõld läheb Tartusse”, mispuhul toimub 26. novembril Tartus erilinastus. Rohkem suuri avalikke esinemisi näitlejal plaanis pole, kuid sellegipoolest on kalender täis eraüritusi. Jõulutrallist plaanib Jan taastuda suusatades. 

Kuid näitlejal silma paneb kõige rohkem särama siiski teater. See on Jani jaoks lihtsalt loomulikult. Veebruari lõpuni näeb teda Endla Teatris inglise komöödia “Norman Vallutaja” nimirollis. Huumor on ta sõnul kriiside valguses eriti oluline ning humoristina sobib talle see roll nagu valatult. “Põhiväljakutse on hetkel pakkuda inimestele naeru. Kuidas naerda selle üle, mis praegu korraldatakse ja mis ümber toimub. Seda on hädasti vaja,” selgitas ta.  

Humoorikas kodumaine sari “Piloot” jõuab avalikkuseni 8. detsembril eksklusiivselt Elisa Huubis. Režissöör on Ergo Kuld, stsenarist Kait Kall ning peaosades noored talendid Olev Sten Erik Jõgi, Maarja Johanna Mägi ja Simo Andre Kadastu.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.