Elisa blogi

Kas teadsid: soovi korral saad telekanalite nimekirja enda järgi ümber sättida

Foto: Pixabay

Elisa TV menüüs on telekanalite järjestus vaikimisi määratud ning suurele osale telerivaatajaist see sobib. Kel vaja, saab esialgselt seatud järjekorda aga lihtsa vaevaga muuta.

Kanalid järjestatud populaarsuse järgi

Elisa TV tootejuht Otto Riisenberg selgitab, et kanalite paigutamisel kanaliplaani ehk nimekirja lisamisel arvestatakse kanali populaarsuse ja kanali sisuga. Sel põhjusel asuvad kanalite nimekirja alguses Eesti telekanalid, neile järgnevad populaarsed filmi- ja seriaalikanalid. Sarnase sisuga kanalid püütakse paigutada lähestikku, et neid oleks kergem otsida. Nii näiteks leiab lastekanalid nimekirjas kohtadel alates 500 ja muusikakanalid alates 600.

Järjestust saab ise muuta

Paljud televaatajad on telekanalite olemasoleva järjestusega rahul. Kuid kindlasti on olemas ka neid, kelle eelistustega seesugune järjestus ei sobi. “Elisa Elamuse kaabelteenuses on võimalik koostada vastavalt soovile erinevaid kanalite nimekirju,” suunab Riisenberg. Ning lisab, et soovi korral võivad oma kanalinimekirja teha kasvõi kõik pereliikmed ja iga kanalinimekirja sees on võimalik kanalite järjekorda muuta.

Kuidas seda teha?

Uue kanalite nimekirja saab teha Elamuse kodumenüüs, kui liikuda kanalite nimekirjadesse. Kanalite nimekirjades on võimalik valida aktiivset kanali nimekirja, muuta olemasolevaid või luua uusi nimekirjasid. Kasutaja saab lisada nimekirja nii kanaleid, kui muuta nende järjekorda. Nii võib määrata mõne kanali, mis algselt asub näiteks kohal 101, uueks positsiooniks 1.

Vaata TV abikeskusest juhendit digiboksis kanalite nimekirja seadistamiseks

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.