Elisa blogi

Kasulik: kuidas saada lahti teleka taha tekkinud koledast kaablihunnikust?

Lööme juhtmekaoses korra majja.Foto: Octavian Lazar/Shutterstock

Kas su televiisori taha on mingil seletamatul moel tekkinud kaablitest koosnev ussipesa? Põrandat ei ole juhtmerägastiku all enam nähagi ning ainuüksi mõte selle kaablimäe tasandamisest toob laubale külma hirmuhigi?

Aitab küll! Aeg on muretsemine lõpetada ja kontrolli alt väljunud kaablimajanduses kord majja lüüa. Toome välja kolm meetodit, kuidas just seda eesmärki saavutada. Ja kui sa oled üks neist vähestest, kelle telekalaua taga ei ole veel meeletut kaablirägastikku, siis seda olukorda aitab parandada Elisa e-pood.

Vanad head nipukad

Üks lihtsamaid viise telekataguse juhtmekaose taltsutamiseks on nipukate ehk juhtmekaablite kasutamine. Nipukaid saab soetada odavalt enamikest ehituspoodidest ning nendega juhtmete majandamine käib kiirelt ja lihtsalt.

Lihtsalt kraba peotäis juhtmeid, tõmba neile nipukas ümber ja asi ants! Hea mõte on juhtmed kinnitada põrandast veidi kõrgemale: kui kasutad telekalauda, siis nii jääb juhtmemass televiisorit vaadates laua taha peitu. Samuti muudab see lihtsamaks põrandate puhastamise, kuna nii ei pea (robot)tolmuimeja pidevalt põrandal vedelevast juhtmemassist läbi murdma.

Kui oled eriti organiseeritud meelelaadiga, siis kinnitad lihtsamaks majandamiseks erinevate seadmete juhtmed erinevate nipukatega. Näiteks sätid ühte punti telekaga ühendatud kaablid, teise ruuterist välja tulevad juhtmed, kolmandasse mängukonsoolide kaablid, neljandasse kõlarid ning kodukino ja nii edasi.

Hoia juhtmeid hellalt

Lisaks nipukatele saad teleka tagant pealetungiva juhtmearmee peatuma sundida ka juhtmehoidjatega. Neid on saadaval erineva ilme, kuju ja hinnasildiga. Sisesta Google’i otsingusse fraas “juhtmehoidja” ja sa näed, milliseid erinevaid valikuid pakutakse.

Näiteks saad siia-sinna siuglevad juhtmed panna spiraalikujulise toru sisse, mis hoiab kaablid kenasti ühes kohas paigal. Veel saad soetada seina ja/või telekalaua külge käivad klambrid, mille külge juhtmeid kinnitada. Saadaval on ka takjapaelaga juhtmekinnitused, mille saad sarnaselt nipukatega ümber kaablimassi mässida.

Kes otsib, see leiab poodidest laia valiku väga erinevaid juhtmehoidjaid. Variante on palju, kuid see tähendab, et kõik peaksid suutma leida lahenduse, mis sobib kõige paremini just neile.

Pane juhe karpi

Nipukad ja juhtmehoidjad aitavad küll üle pea lainetavas kaablimeres pinnal püsida, kuid kõiki probleeme need variandid ei lahenda. Jah, juhtmed saavad efektiivsemalt organiseeritud, kuid suurem osa kaablimajandusest on jätkuvalt nähtaval.

Siin tulevad appi juhtmekarbid, mis võimaldavad suurema osa kaablitest, nagu nimigi reedab, karpi ära peita. Tegu on väikeste kastikestega, mille külgedes ja/või kaanes on avaused juhtmete jaoks. Tõsta suurem juhtmemass karpi ja vea augukestest välja ainult seadmetega ühendatavad kaablite otsad.

Juhtmekarbi kasutamisel on kaks eelist. Esiteks, mitmed karbid näevad välja elegantsed ja töötavad hästi ka sisustuselemendina. Teiseks, kui nipukad ja juhtmehoidjad eeldavad kaablimassis vähemalt mingil moel orienteerumist, siis karpi kasutades saad oma juhtmerägastiku lihtsalt karbi põhja toppida. Nii vabaned vähima vaevaga koledast põrandal vedelevast kaablihunnikust!

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.