Elisa blogi

Kingiabi: 3 kinki inimesele, kes jäädvustab kõike ja kogu aeg

Ütlus “Üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna” pole kellelegi võõras, kuid mitu sõna siis video suudab öelda? Seiklusi tuleb ikka aeg-ajalt ette ja jäädvustused nendest suudavad seda emotsiooni taaselustada. Sellepärast toome välja kolm kingiideed neile, kes soovivad oma  meeleolukamad hetked parima kvaliteedi juures kaadrisse võtta ja aastaid hiljem neid ikka ja jälle imetleda.

Seikluskaamera

Telefon on küll kiirete fotode ja videoklippide tegemiseks kogu aeg taskus, kuid seikluskaamera tõstab kvaliteeti märgatavalt ning annab võimaluse teostada ka ideid, mis on täielikult raamidest väljas.

GoPro Hero9 Black on pisike, aga tõeliselt tugev ja veekindel kaamera, mille kaasaskandimist ei saa kahetseda. Rääkimata 5 K resolutsiooniga videotest ja 20 MP piltidest, on GoPro’l mitmekümneid erinevaid funktsioone ja režiime, mis tõstavad kvaliteeti ja teostavad iga loomingulise idee parimal võimalikul viisil. Üheks selliseks on näiteks SuperPhoto,  mis valib ise pildile sobiva töötluse ja teeb seeläbi kasutaja elu palju lihtsamaks.

Statiiv

Kõigil on vast olemas kokkupuude olukorraga, kus esmapilgul vaadates on pilt väga hästi välja tulnud, kuid lõpuks töötlema hakates on iga teine jäädvustus natuke udune, viltu või fookusest väljas. Sellisel juhul tuleb appi statiiv, mis tagab stabiilsuse, mida seadet käes hoides saavutada ei ole võimalik. 

See kingiidee sobib erinevate seadmete kasutajatele, sest statiive on saadaval nii telefonile kui ka GoPro’le. Kasutamise tulemuseks on teravamad pildid, mida on lihtsam fookusesse sättida. Ka üksi pildistades on lihtsam ise pildida saada, ilma et peaks käepärastest vahenditest enda telefonile või kaamerale tuge ehitama hakkama.

Mälukaart

Kuigi telefoniga pildistades ja filmides ei ole mäluruumi otsasaamine enamasti probleem, siis kaamerate mälukaardid võivad pika fotosessiooni käigus kiiresti hea materjaliga täituda. Mälukaart on väike abiline, mis võtab kotis minimaalselt ruumi, aga on alati valmis hädast välja aitama, et ei peaks kohapeal kustutustööd hakkama tegema.

Valikuid on mitmeid ja vastavalt soovile saab valida erinevate mahtude, mälukaardi formaatide ning kiirusklasside vahel. Suurema mahuga ja klass 10 ühenduvusega on olemas näiteks Samsungi mälukaart, millega on kaasas ka adapter, et see rohkematele seadmetele sobiks.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.