Elisa blogi

Koit Toome on rallit sõitnud juba lapsest saadik: mingil määral olen ikka adrenaliinihull

"Olen saanud kiirust proovida vormelite, sport-, võistlus- ja ralliautodega," ütleb sügishooajast Elisa Huubis jooksva autosaate juht Koit Toome. (c) Foto: erakogu
"Olen saanud kiirust proovida vormelite, sport-, võistlus- ja ralliautodega," ütleb sügishooajast Elisa Huubis jooksva autosaate juht Koit Toome.Foto: erakogu

Oktoobris jõuab Elisa Huubi kaudu eetrisse Eestis enneolematu meelelahutussaade “Pöördes”, millest ei puudu luksusautod, võidusõidud ja ekstreemsused. Saatejuhid on Koit Toome, Saara Pius ja Indrek Raadik. Sarja eetrissejõudmise eel vestlesime Koit Toomega, kes laulmise, näitlemise ja saatejuhtimise kõrval leiab alati aega autode jaoks.

Koit Toome kirg automaailma vastu tekkis juba lapsepõlves, sest suguvõsas tegelesid paljud motospordiga. Ta onu sõitis ringrada-söerada ning onupojad nii rallit kui jäärada. Väikse poisina käis Koit ikka onu sõitudel kaasa elamas ja vaatas onupoegadega Soome televisioonist vormelit.

Enne autorooli taha istumist sõitis ta maal sugulastega kartide, mootorrataste ja mopeedidega. Esimese auto, milleks oli Koidu sõnul üks vana Ford Mustangi “pann”, ostis ta juba seitsmeteistkümne aastaselt esimeste suvetuuride raha eest.

“Mingil määral olen ikka adrenaliinihull, aga seda mõistuse piires. Olen saanud kiirust proovida vormelite, sport-, võistlus- ja ralliautodega,” ütleb Koit. “Ühel aastal sain isegi trenni teha Porsche ringrajal ja seejärel võistelda BMW Cupiga. See oli väga kihvt aeg! Samas usun, et lahe auto ei pea alati kallis olema. Igas hinnaklassis on võimalik hea auto leida ja ise proovin ka osta pigem selliseid autosid, mis ei kaota kiiresti väärtust.”

Hullumeelsed võttepäevad

“Pöördes” saate juhtimine sobib pühendunud autosõbrale nagu valatult. Koit kirjeldas võttepäevi ülivõrdes: “See on pakkunud rohkelt adrenaliini, emotsioone ja põnevust. Sain selliseid asju proovida, millest muidu ei oskaks unistadagi.”

Näiteks toimus viimane võttepäev WilliamsF1-ga, enne seda filmiti 1,3 miljonit eurot maksva Porsche Carrera GT-ga ja ühel päeval prooviti trikilennukiga surmasõlmesid ja vabalangemist. “Enne seda võttepäeva oli hirm tundmatuse ees nii suur, et öösel väga ei suutnud magada, aga lõppkokkuvõttes oli kõik väga võimas! Mul ei hakanud võtetel kunagi igav ja loodan, et vaatajatel on samuti huvitav seda jälgida,” märgib Toome.

Kuigi esimeses hooajas on palju põnevust, jäi palju ideid ka teostamata, sest filmimine oli tohutult aeganõudev. Ühe osa filmimine kestis umbes neli võttepäeva, mistõttu veetis Toome võtteplatsil peaaegu kõik vabad suvepäevad, mil polnud esinemisi. Kuigi ta suvel puhata väga ei jõudnud, oli saate tegemine juba ise justkui puhkuse eest. See tõi rutiinist välja ja tööle tuli Toome iga päev suure elevusega.

Saatejuht jääb ootama järgmist hooaega, et viia ellu unistused automatkadest ja kiiretest masinatest, mis esimese kuue osa sisse ei mahtunud. Seni aga võib teda näha tavapäraselt laululavadel.

Õnnelik juhus viis lauljakarjäärini

Nii laulukarjäär kui saate “Pöördes” juhtimiseni jõudis Toome mõneti juhuslikult. Tal polnud kunagi plaani hakata solistiks või veel vähem saada kuulsaks lauljaks. Asjaolude kokkulangemisel sattus ta aga koolibändi. Bänd jäi stuudiole silma, kutsuti Code One’iga käed lööma ja lumepall läks veerema.

Tänavu suve hakul oli lauljal aga plaan puhata ja merel käia, ent ootamatult avanes võimalus hoopis saatejuhtimisega , millest tuli ka kiiresti kinni haarata.

“Mul on hea meel, et kõik, millega praegu tegelen, paneb mu silmad särama, aga mu põhitöö on ikka esinemised bändiga, millega alustasin 27 aastat tagasi,” ütleb Koit. “Esineja olemus on selle aja jooksul palju muutunud. Vanasti oli ikka nii, et inimesed tulid autogrammi ja pilti küsima ja esinemised tundusid suuremad sündmused kui praegu. Siis oli rohkem salapära, sest me polnud inimestele 24/7 kättesaadavad sotsiaalmeedias.”

“Teistpidi on jälle lahe, et saad iga hetk oma mõtteid avalikustada. Eks see on artisti elu osa nüüd, kuigi ma olin meil Eesti mõttes üks viimastest, kes aktiivsemalt Instragrami hakkas kasutama,” mõtiskles Koit muutuste üle meelelahutusmaailmas.

Plaane on, aga tempo jääb rahulikuks

Kuna suurem osa suvest läks saate “Pöördes” filmimisele, siis Toome võtab sügisel rahulikumalt. Ta on lõpetamas ABBA projekti, ees on ootamas veel esinemisi ja käivad kõlakad, et saate “Pöördes” projektiga tuleb kaasa põnev promotuur, millest ta veel täpsemalt rääkida ei saa.

Saatesarja “Pöördes” kuus osa on oktoobrist nähtavad vaid Elisa Huubis, kuhu lisandub käesoleva aasta jooksul veel mitmeid eestikeelseid originaalsarju. Koit Toome kõrval särvad saatejuhtidena ka Saara Pius ja Indrek Raadik. Sarja produtsent on Karl Kermes.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.