Elisa blogi

Kui palju Netflix ja YouTube mobiilse interneti mahtu tegelikult söövad?

Kiire elutempo kõrvalt suudetakse endiselt leida aega meelelahutuseks, kuid tihtipeale piirdub see kodus videote ning seriaalide vaatamisega. Erinevates videokeskkondades kipub interneti mahu kulu varieeruma ning peamiselt sõltub see resolutsioonist, kuid kui suur see kulu siiski on ning kuidas seda vähendada?

Üks on kindel

Üks on kindel – mida parem on kvaliteet, seda suurem on ka andmemahu kulu. Lisaks tasub meeles pidada, et Netflix tarbib natuke rohkem internetti, kui seda teeb YouTube.

Kui 480p resolutsiooniga video vaatamine kasutab Netflixis ligi 700 MB andmemahtu tunnis, siis Ultra HD (4K) kvaliteediga video tarbib juba ligi 7 GB tunnis. Sinna vahele jäävad 720p, 1080p, 1440p resolutsiooniga videote andmemahu kulu on vastavalt 0,9 GB, 1,5 GB ning 3 GB tunnis.

Näiteks 1080p resolutsiooniga ühe Sõprade” hooaja vaatamine kulutab keskmiselt 13 GB andmemahtu. „Troonide mängu” ühe hooaja vaatamise andmemahu kulu on 14 GB ning Grey anatoomia” oma 25 GB.

Kuidas interneti mahu kulu kontrolli all hoida?

  • Määra YouTube’is või Netflixis video kvaliteet ise, kuna automaatne kvaliteedi määramine võib hea internetiühenduse olemasolul kasutada liiga kõrget ning paljutarbivat resolutsiooni.
  • WiFi olemasolul saab selle levialasse ühendunud seadmes kasutada internetti tasuta, seega veendu, et mobiilne internet oleks välja lülitatud.
  • Mobiilse andmeside kasutamisel lülita sätetest sisse andmepiirang, mis lülitab teatud andmekasutuse piirini jõudmisel selle automaatselt ise välja.

Kui kõigile pigutustele vaatamata internetineti maht täis saab, siis ei pea viimane “Sõprade” osa vaatamata jääma, sest seda saab alati lisaks juurde tellida.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.