Elisa blogi

Kuidas telefoniga pikkadel autosõitudel ohutult meelt lahutada?

Pikad autosõidud võivad muutuda igavaks isegi koos kaasreisijatega, eriti juhul kui ainuke ärkvel olev inimene on autojuht. Õnneks on tänapäeval võimalik telefoni autoroolis meelelahutuseks kasutada, ilma seda pidevalt näppimata.

Taskuhäälingud ehk podcast’id

Autosõit pakub head võimalust kuulata mõnda huvitavat, naljakat või lihtsalt põnevat jutusaadet, mille jaoks muidu aega ei pruugi jääda. Kuna saadete episoodid kestavad üldiselt üle tunni-kahe, pakuvad podcast’id head meelelahutust ka pikematel sõitudel.

Taskuhäälingute kasuks räägib ka asjaolu, et üldjoontes on need täiesti tasuta ning saadete valik on kirju ja kasvab pidevalt. Taskuhäälinguid saab kuulata nii YouTube’i, Spotify, iTunes’i kui ka mitmete spetsiaalselt nende jaoks loodud rakenduste ja saitide vahendusel.

Autosõit ja raamat käsikäes

Teine hea ajaviide juhile, mis vastavalt eelistustele võib olla nii meelelahutus kui eneseharimine, on raamat. Ei, mitte roolis raamatu lugemine, vaid kuulamine.

Audioraamatud ei vaja kuigi pikka sissejuhatust ning nende valik on veelgi kirjum kui taskuhäälingutel. Head võimalust raamatute kuulamiseks pakub Elisa Raamat, kust on võimalik leida pea 2500 eestikeelset e-raamatut ning neid ka emakeeles kuulata.

Välismaa saitidest on populaarseim tõenäoliselt Audible, mille kollektsioon ulatub pea poole miljonini. Tasuta on võimalik proovida nii Elisa Raamatu kui ka Audible pakutavat, seda siis vastavalt 14 ja 30 päeva.

Lähene loovalt

Raamatud ja taskuhäälingud on vaid kaks varianti meelelahutusest, mida käed-vabalt roolis nautida saab. Loomulikult on alati variant kuulata näiteks raadiot või muud muusikat, kuid tegelikult on valikuid veelgi, asi on lihtsalt ettevalmistuses ja eelistustes.

Võibolla jäi millalgi nägemata jutusaade, mida on tänapäeval võimalik lihtsasti järele kuulata – pilt on ju ainult illustratsiooniks.

Niisama raadio kuulamise asemel on võimalik ette mängida täispikke kontserte, mille jaoks jällegi pilti alati vaja pole ning mis võivad ainult heliga isegi huvitavamad olla, kuna nüüd jääb ruumi ka kujutlusvõimele.

Märksõnad: , , ,

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.