Elisa blogi

Linnateatri näitleja Liis Remmel koroona-aastast: pikaajalisi plaane enam ei tee või kui, siis harilikuga

Foto: Krõõt Tarkmeel.

Näitleja Liis Remmelit (eelmise nimega Lass) tunneme suuresti Linnateatri lavalt ning päris mitmetest filmidest ja sarjadest. Ta on mänginud filmides “Must alpinist”, “Võta või jäta” ning filmis “Eestlanna Pariisis”.

Viimase suurema teleprojektina lõi ta kaasa komöödiasarja “Alo” teises hooajas. Uurisime Liisilt, kuidas näitlejannal pärast koroona seljatamist läinud on, kuidas ta puhtjuhuslikult endale “Alo” sarjas osa sai ning millega on ta praegu hõivatud.

Koroona õpetab spontaansust

Liis põdes koroonaviirust eelmisel aastal, kuid õnneks kulges haigus võrdlemisi kergelt. Väga suurt pausi näitlejatöösse seetõttu ei tulnud ning ta sai oma projektidega kenasti jätkata. Tänaseks on näitleja ka vaktsineeritud.

Kui esimese koroonaviiruse laine ajal sai Liis veeta aega rahulikult omaette, nautida loodust ning vaikust, siis teine laine möödus pisut teisiti. Esimene laine jäi Liisile meelde vaikusena. Teine laine oli juba oluliselt töökam ja nõudis pikaajaliste plaanide tegemisest loobumist.

“See ongi minu jaoks koroona suurim jälg olnud, et pikaajalisi plaane tegelikult enam ei tee või kui, siis harilikuga,” räägib Liis.

Võtke mind ka!

“Alo” teises hooajas mängib Liis pisut omamoodi tegelaskuju ja ka see, kuidas ta rolli sai, oli tavatu. “Kõndisime mööda tänavat Märt Piusiga ühest Linnateatri proovist ja ma teadsin, et neil oli parasjagu pooleli uue sarja ühiskirjutamine.

Ma spontaanselt ütlesin, et “võtke mind ka”, mille peale Märt vastas, et “me mõtlesimegi sind ühe rolli peale tegelikult”. Niimoodi loomulikult ja kergelt jõudsin Alo sarja,” tõdes Liis. 

Nagu oleks sõpradega lahedat asja teinud

Liis mängib “Alo” 2.hooajas nipsakat neiut, kelle välimus nii mõnegi tegelaskuju tähelepanu köidab. “Mängin Martat, sedasama ärahellitatud, aga kohati ootamatult hakkajat tegelaskuju,” kirjeldab Liis. Komöödiasarjas näidelda pole tema jaoks midagi uut, kuid “Alo” sari erineb tema sõnul teistest piisavalt palju.

“Eks komöödiažanris on varem ka teatrit ja seriaale tehtud, aga “Alo” puhul siiski see mockumentary stilistika vajab teatud peenhäälestust. Tulemuse jätan vaataja otsustada,” kommenteerib Liis. Kogu võtteperiood kulges hästi ning näitleja on selle kogemuse eest väga tänulik. “Nagu oleks teinud sõpradega koos lahedat asja. Mänguline ja tänulik õhkkond valitses,” lisab ta.

Hea uudis teatrisõpradele!

Lisaks sarja filmimisele on Liis osalenud ka Andreas Aadeli ja Markus Helmut Ilves lavastuse “Rogožin” proovides, mis hiljuti lõpuks vaatajateni jõudis. “Selle lavastuse prooviprotsess oli piirangute tõttu väga üles-alla loksumine. Omamoodi väsitav oli proove teha teadmatuses, kas üldse või millal tükki publikule näidata saab,” kirjeldab Liis tollast olukorda.

“Praegu aga on kauaoodatud lavastus väljas ning seda etendatakse Toomkooli saalis. “Lõpuks läks kõik kenasti ja kindlasti on publikule mängimine sügavama tänutundega pärast piiranguid,” rõõmustab Liis.

Liis Remmelit saame näha Elisa ja Kanal2 koostöös valminud ”Alo” uues hooajas, mida saab ekslusiivselt vaadata Elisa Huub voogedastusplatvormil ning peagi ka Kanal2 eetris. Sarja teises hooajas astuvad üles ka Tõnis Niinemets, Priit Pius, Märt Pius, Reimo Sagor, Saara Nüganen, Uku Uusberg, Priit Võigemast, Külliki Saldre jpt. Sarja režissöör on tunnustatud lavastaja Mikk Jürjens ning produtsent Karl Kermes.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.