Elisa blogi

Mäletad tüdrukutebändi Ice Cream? Vaata, millise rolli endine lauljatar Helena Lotman nüüd vastu võttis!

Möödunud aasta tüi Lotmani ellu lausa mitmeid tähendusrikkaid kohtumisi. (c) Foto: Renee Altrov
Möödunud aasta tüi Lotmani ellu lausa mitmeid tähendusrikkaid kohtumisi.Foto: Renee Altrov

Noor näitleja Helena Lotman on juba aastaid töötanud lavakunsti alal. Hetkel mängib ta Eesti Draamateatri ridades, enne seda töötas ta teatris NO99. Teatrietenduste kõrval on Lotman löönud kaasa ka filmides ja teleseriaalides, nüüd on tal roll peagi esilinastuvas saatesarjas “Papsid”. 

Möödunud aastale tagasi vaadates ütleb Helena, et eriliselt hea tunde tekitas tutvumine uute mõttekaaslastega, kelle viis näha maailma on teda juba pikalt inspireerinud ja toetanud.

“Loodetavasti sain targemaks, ei olnud maha visatud aeg,” lisab Lotman. Samuti väljendab näitleja suurt rõõmu, et kiire teatrielu kõrvalt jõudis ta panustada ka hingelähedatesse filmi- ja teleprojektidesse.

Tähendusrikkad olid ka gümnasistidele antud teatritunnid, kus noorte peades uute akende ja uste avanemine soojendas tõeliselt näitleja südant. Suurima õnnetunde ja sisemise rahu tõi aga koosveedetud aeg perega.

Uus aasta algas hästi

Uus aasta on Helena sõnul alanud igati positiivse stardiga “heade inimeste ja põnevate tööde keskel”. 2023. aastal kutsub Lotman Draamateatri saali vaatama lavatükke, kus ka temal on õnn mängida. Tulemas on etendused “Macbeth”, “Kuritöö ja karistus”, “Amadeus” ja “Meister Solness”.

Kevadel ootab näitlejat ees lavastus Mari-Liis Lillega. Säärase tempo juures tõdeb Lotman, et tööst taastumiseks tuleb lihtsalt vähem teha ja üles leida ka see, mis päriselt rõõmustab ja energiat juurde annab.

“Nagu autorooliski väsides ei aita lõpuni enda kohviga turgutamine – kui enam ei jaksa, tuleb ikka puhata,” märgib Lotman.

Inspiratsioon pisikestest kolleegidest

Veebruaris saab kunagise tüdrukutebändi Ice Creami liiget Helena Lotmani näha humoorikas draamasarjas “Papsid”, kus peaosas mängivad armastatud näitlejad Tiit Sukk, Märt Pius, Alo Kõrve ja Priit Loog.

Helena kehastab seriaalis lasteaiaõpetaja Lindat, kelle karakter on teda ümbritsevate inimeste suhtes tähelepanelik, hell ja hooliv. Linda suhtub oma väikestesse kaaslastesse samasuguse pühendumise ja austusega nagu täiskasvanutesse.

“Nii nagu väikestel lastel, puudub ka temal püüd või isegi oskus olla teisiti, kui ta päriselt on,” kirjeldab Helena oma ehedat tegelaskuju. Peamine kolleeg, kellega Lotman stseene jagab, on Märt Pius, kelle avatud mänguline olek muudab näitlejanna sõnul koostöö võtteplatsil alati helgeks sündmuseks.

Austus lasteaiaõpetajate vastu kasvas

Helena meenutab ka olukorda võtetelt, kus ta avastas end paaril korral ootamatult nii-öelda method acting‘u situatsioonist. Helena hoole alla sattus kamp väikseid armsaid tegelasi, kelle energiat oli vaja doseerida kuni stseeni alguseni, ilma et pisikesed kolleegid muutuks liiga ülemeelikuks. “Minu juba väga suur austus kõikide lasteaiaõpetajate vastu kasvas veelgi,” kinnitab Helena kahe lapse emana. 

Humoorika draamasarja “Papsid” avaosa jõuab vaatajateni 23. veebruaril nii Elisa Huubis kui ka Kanal 2-s “Õhtu!” erisaates. Seriaali režissöör on Anna Stepanova ja stsenaariumi on eesti keelde kohandanud Ott Sepp.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.