Meisterjaan oma isast Jaan Tättest: mulle meeldis vaadata, kui isa seda tegi

Meisterjaani peres kasvab kaks kahte kauni nimega tütart: Bibbi Zemfira ja Vivian Tähe
Meisterjaani peres kasvab kaks kahte kauni nimega tütart: Bibbi Zemfira ja Vivian Tähe.Foto: erakogu

Jaan Tätte juunior, rahvale eelkõige tuntud kui Meisterjaan, on kasvanud juba väiksest peale laulude keskel. Lisaks muusikalembusele on Meisterjaani isa, Jaan Tätte seenior, mõjutanud ka, milline perepea on poeg oma kahele tütrele.

Sel kevadel näeb Jaan Tätte juuniorit koos tütardega uues koguperesaates “Laupäev isaga”, kus tuntud Eesti isad veedavad lõbusa päeva pere keskel. Meisterjaan jagab lähemalt, kuidas möödus võttepäev lastega, toredaid mälestusi lapsepõlvest ning millisena ta end isarollis näeb. 

Lapsepõlv muusika keskel

Meenutades enda lapsepõlvemälestusi isast, tulevad Tättele eelkõige meelde toredad hetked muusika keskel. “Mäletan, kui oli mingi pidu meie pool ja isa kitarri mängis, siis mulle meeldis istuda tema kõrval kitarrikaela taga ja vaadata, kuidas kitarrikeeled vibreerivad,” meenutab Jaan lapsepõlve ja mõtleb tagasi, kuidas tema vanemlik käitumine on tänu isa mõjutusele kujunenud. 

“Eks mult jah tihti küsitakse, et kuidas mu isa mind mõjutanud on, aga ega ma ei oska sellele hästi vastata. Kindlasti on mõjutanud, aga see on pigem midagi üldist, mitte midagi väga konkreetset, mida ma teadlikult jäljendan,” selgitab Jaan oma perspektiivi. 

Koos abikaasa Simonaga kasvatab Meisterjaan kahte kauni nimega tütart, Bibbi Zemfira ja Vivian Tähe. Tättet näeb koos tütardega saatesarjas “Laupäev isaga”, mis võtab luubi alla isade ja laste vahelised suhted.

Kirjeldada, milline isa ta oma tütardele on, tundub Jaani sõnul raske. “Ma arvan, et ma olen suht normaalne isa. Võib-olla veidi pehmem ja sõbralikum kui see va klassikaline nägemus isast,” sõnab Tätte muhedalt. Lisaks vanemate mõjutustele tunneb Tätte, et ka tema enda lapsed on teda iga moel inimesena kujundanud.

Õpetussõnadest, mida Jaan soovib oma tütardele edasi anda, toob Meisterjaan esile lihtsa, kuid südamliku mõtte: “Tehku oma elus midagi toredat!”

Tšill võttepäev

“Laupäev isaga” on Elisa kevadine lõbus koguperesaade, mille esimeses hooajas löövad kangelastena kaasa tuntud Eesti isad. Saatesari veedab igas osas päeva ühe perega ning seal saab näha, mida põnevat isad oma lastega ette võtavad. Päev täidetakse kaasahaaravate tegevuste ja väljakutsetega ning nalja jagub nabani. Jaan Tätte juunior osutus üheks kuuest esimese hooaja peategelasest.

Võttepäevale tagasi vaadates meenutab Tätte, et laste koostööaldis käitumine võttemeeskonnaga üllatas teda. “Kui lapsed mult esimest korda kuulsid, et sellist saadet tahetakse teha, pidin neid tegelikult ikka natuke veenma, et nad oleksid nõus seal osalema. Aga kui võte lahti läks, hakkasid nad kohe sisu tootma,” jagab Tätte.

Võttepäev möödus isa meelest rahulikult ja tšillilt ning tema arvates võis selle põhjuseks olla tähelepanu, mida lapsed saatega palju said.

Kodused hetked perekeskis

Pöörates saatesarjalt pilgu igapäevaelule leiab Tätte, et elus peab püsima tasakaal, et saaks keskenduda nii oma asjadele kui ka perele.

Muidugi kuuluvad pereisa rutiini hulka ka tavapärasemad kohustused: “Päris palju tegelen ka olmeliste asjadega nagu lastele söögi valmistamine, köögi koristamine ja nii edasi.”

Hetki pere seltsis kirjeldab Jaan järgmiselt: “Meile meeldib lastega matkamas käia, aga ausalt öelda me seda eriti tihti ei tee. Aga üks veidi vähem romantiline asi, mida koos lastega peaaegu iga õhtu teen on, et vaatame koos mõnda filmi või seriaali ja ma siis tõlgin neile.” Hetkel on perel käsil ulmeline telesari “Doctor Who”. 

Esimeste kevadilmade tulekuga ootab Jaan Tätte juunior meeletult suve algust. Hetkel näeb Tättet tavapäraselt nädalavahetustel esinemas ja jõudumööda töötab muusik ka uue loomingu ning huvitava audiovisuaalse projekti kallal.

Saatesarja “Laupäev isaga” esimestele osadele saab kaasa elada Elisa Huubis. Saates löövad kaasa Jaan Tätte juunior ehk Meisterjaan, Robert Linna, Ewert Sundja, Taavi Kotka, Jesper Parve ja Reigo Ahven. Saadet juhib Kaidor Kahar, režissöör on Tarvo Tammeoks ja toimetaja Lota Viik.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.