Elisa blogi

Mida peaks kõrvaklappide juures tähele panema mängurid ja filmisõbrad?

Kõrvaklapid on tehnoloogiamaailmas aina arenev valdkond ning nende turg on jõudsalt laienenud. Seetõttu on kõrvaklappide valimine muutunud poodleja jaoks keeruliseks ülesandeks.

Tavaliselt tehakse valik välimuse põhjal, kuid sõltuvalt kõrvaklappide otstarbest tuleks uurida ka nende tehnilisi andmeid ja omadusi. Sportimiseks ja reisimiseks eelistatakse enamasti juhtmevabu variante, kuid millised omadused annaksid parema elamuse mängimiseks ja filmide vaatamiseks?

Juhtmevabad või mitte?

Mängurile: Kuigi konsoolil mängimise jaoks tuleks valida juhtmevabad kõrvaklapid, siis laua taga mängimiseks soovitame juhtmega varianti. Hoolimata juhtmevabade kõrvaklappide arengust suudavad juhtmega kõrvaklapid pakkuda siiski paremat helikvaliteeti. Ka katkenud Bluetooth-ühendus võib profimängurite jaoks lõppeda katastroofiga, samuti on selgeks probleemiks heli latentsus.

Filmigurmaanile: Vastupidiselt eelnevale on filmide vaatamiseks juhtmevaba lahendus ideaalne. Kes see ikka soovib pehme diivani asemel juhtmega ühendatult teleka ees istuda? Siiski on oluline, et valiksid piisavalt head klapid, mis suudavad heli ja pildi sünkroonis hoida.

Mürasummutus

Spoiler: mürasummutus on igas olukorras positiivne omadus. Kõrvaklapid on tihtipeale kasutuses just välismaailma ignoreerimiseks, seega mitteläbikuuldavus tuleb eriti kasuks keskendumist vajavate tegevuste korral.

Bass

Mängurile: Bass teeb mängimise lõbusamaks ja reaalsemaks, aga teisalt aitab madalam bassitase kuulda lähenevaid samme ning olla valmis igaks üllatuseks.

Filmigurmaanile: Võimas bass annab filmivaatajale võimaluse tunda end filmi osana ning elada seda kõike justkui ise läbi.

Mikrofon

Mängurile: Mikrofon on enamike mängude puhul hädavajalik, sest tiimikaaslastega suhtlemine on määrava tähtsusega. See ei tohi muundada mängija häält ega tekitada ebameeldivaid lisahelisid. Kuigi ise mikrofoni puudusi tähele ei pruugi panna, siis kaasmängijatele võib see üsna häiriv olla.

Filmigurmaanile: Kuna läbi ekraani filmis ise osaleda ega kaasa rääkida ei saa, siis mikrofonil siinkohal olulist funktsiooni ei ole.

Mugavus

Mängurile: Arvutimängude mängimine võib lõppeda mängimismaratoniga, kestes isegi terve ööpäeva. Seetõttu on mugavus äärmiselt tähtis. Mõte 24 tundi nööpkõrvaklappidega istumisest ei kõla tavaliselt eriti ahvatlevalt, kuid samas kõrvapealsed klapid on mugavad ainult juhul, kui need pole liiga rasked.

Filmigurmaanile: Filmid kestavad enamasti umbes 1,5-3 tundi, mis tähendab, et kõrvaklapid ei tohiks ajada kõrvu valutama ega sügelema. Kuigi kõrvapealsed kõrvaklapid tunduvad parema lahendusena, siis tegelikult on ka õiges suuruses kõrvasisesed klapid päris mugavad, eriti filmide vaatamise puhul.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.