Elisa blogi

Miks eelistada kaardus monitori?

Nõgusad monitorid on tehnikamaailmas üsna uued tulijad, kuid aina enam on neid hakatud lameekraanidele eelistama ning ka nende hinnad on võrreldes alguskuudega üsna taskukohaseks muutunud. Miks peaks nõgusa monitori soetamist kaaluma ja mis viisidel see vaatamise kogemuse paremaks muudab?

Selge pilt
Suurim erinevus kaardus monitori ja lameekraani vahel on pildi teravus ja tõepärasus, mis teise variandi puhul ei pruugi olla parim – moonutatud pilt on enamasti põhjustatud just sirgjoonelisest pildi levimisest, nõgus variant aga kasutab ära oma kuju mitmekülgseid omadusi ning suunab pildi otse vaataja poole, mistõttu on moonutus minimaalne ja vaadatav objekt loomulik.

Nõgusa monitori loomisel on arvesse võetud nii monitori kõrgust, laiust kui ka pikkust, mille abil suudab see kasutajas tekitada kohaolekutunde ja luua rohkem sügavust, mis omab olulist rolli näiteks arvutimängude mängimisel või põnevike vaatamisel.

Mugav vaade
Kumerus annab võimaluse suunata pilk tervele ekraanile ning mitte jälgida vaid ühte punkti korraga. Igast nurgast vaataja vaatepunkti suunatud valgus hoiab ära silmade koormatuse ning loob mugavama vaatamiselamuse. Kuna inimene suudab jälgida suuremat ala korraga, tundub ekraan võrreldes lameekraaniga suurem, olenemata selle tegelikust suurusest.

Kui nõgusa ekraani eelised lameekraani ees panid mõtlema selle soetamisele, siis Elisa e-poes just üks selline saadaval on.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.