Mille järgi valida kaasaskantavat Bluetooth-kõlarit?

Kaasaskantavad Bluetooth ühendusega kõlarid on populaarsed juba mõnda aega ja seda headel põhjustel. Suure muusikakeskuse või mitme kõlari asemel saab muusika võtta kaasa lihtsalt ühe kõlariga, mis ei vaja otseselt interneti- ega vooluühendust.

Selleks, et endale sobiv kõlar poest välja valida, tasub esmalt teha endale selgeks, milleks sa kõlarit kasutama hakkad ehk mis on sinu vajadused.

Kaasaskantav kõlar kui peamine muusikakeskus

Ei ole sugugi harv, et kaasaskantav kõlar on täna juba inimestel mõnes toas peamiseks heliallikaks, kuna suuremate kõlarite helikvaliteet ja -tugevus on juba piisavalt kaugel, et sageli ei pruugigi tekkida vajadust näiteks eraldi tornkõlarite ja muusikakeskuse soetamise jaoks.

Kui Bluetooth kõlarist saab arvatavasti sinu peamine muusikakeskus, siis tasub vaadata suuremate ja võimsamate seadmete poole. Näiteks pakub Harman Kardon kaasaskantavat kõlarit, mis on 3-kilose kaalu juures piisavalt võimekas kogu ruumi kvaliteetse heliga täitma ja mille aku peab kuni 8 tundi.

Kusjuures on selle kõlari puhul võimalus ka kaks ühesugust kõlarit omavahel ühendada, et sedasi stereo efekti veelgi enam tekitada.

Samasse kategooriasse jääb ka JBLi suurem kaasaskantav kõlar Xtreme 2, mille tugevuseks on lisaks dünaamilisele stereohelile ka suur aku – kuni 15 tundi mängimist ühe laadimise pealt.

Kui kõlar on mõeldud peamiselt kaasas kandmiseks

Kuna Bluetooth kõlari saab võtta praktiliselt igale poole, on väga populaarsed ka kompaktsemad ja ringi liikumiseks mõeldud kõlarid.

Kõlarite puhul tasub alati jälgida kõlari suurust (mida väiksem kõlar, seda väiksemad on tõenäoliselt tema helidraiverid), aku mahutavust ja ka kõlari võimsust.

Näiteks JBLi väiksema ja eeskätt kaasas kandmiseks mõeldud Clip 3 küljest leiab karabiini, et kõlarit oleks võimalik mugavalt oma riietele või seljakotile kinnitada. Aku ja võimsus on sellisel kõlaril mõistagi väiksem, kuid siiski saab väga kerge kaaluga Clipist mängida muusikat kuni 10 tundi järjest.

Erinevalt suurematest ja peamiselt kodus kasutamiseks soetatud kõlaritest on kompaktsemate kõlarite puhul eriti oluline ka niiskuskindluse aspekt. Selleks tasub alati jälgida kõlari IPX reitingut, mis näitab, kuivõrd niiskuse või veekindel seade on.

Veekindel JBL GO2 tuleb IPX7 niiskuskindluse näitajaga, mis tähendab, et seda võib vabalt võtta kaasa nii basseini äärde kui ka randa, ilma et peaks muretsema kõlari kahjustumise pärast.

IPX7 niiskuskindluse näitajaga on tegelikult kõik Elisa e-poes leiduvad kaasaskantavad kõlarid, sealhulgas ka populaarne JBL Flip 5, mis on suuruse ja võimekuse tõttu heaks variandiks neile, kes soovivad võimalikult head helikvaliteeti võimalikult kompaktsest kõlarist.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.