Elisa blogi

Millele mõelda, enne kui televiisori seinale kinnitad?

Televiisori juurde käivaid kaableid saab peita kipsseina, süvistada kiviseina või paigaldada neile eraldi karp. (c) Foto: Shutterstock
Televiisori juurde käivaid kaableid saab peita kipsseina, süvistada kiviseina või paigaldada neile eraldi karp.Foto: Shutterstock

Varasemalt armastati televiisorist kujundada midagi altarisarnast, kus vanemat sorti või ka uuem sektsioonkapp kujundati DVD-de, vaaside, küünlajalgade, helisüsteemi ja muu pudi-padiga toa keskseks punktiks. Ja selle keskel troonis uhkelt maagiline televiisoriekraan.

Kaasaegsetes ja stiilsemates elamistes püütakse tänapäeval seda altari-efekti üldiselt vältida. Selleks kõige lihtsam viis on teler seinale kinnitada. Enne tüüblite jaoks aukude puurimist peaks aga mõned asjad läbi mõtlema.

Milline on sobivaim asukoht ruumis?

Kuna seinale televiisorit hoidva raami kinnitamine on parasjagu kaptaalne ettevõtmine, tuleks see otsus korralikult läbi mõelda.

Kuna reeglina saab seinale kinnitatud ekraani ka liigutada, võiks seda paigaldamisel arvesse võtta. Televiisor ei pea olema toas kesksel kohal, kui veidi nurgatagusemast paigast filmi vaatamiseks saab selle vajalikku asendisse liigutada. Nii jääb toale ka elegantsem ilme.

Oluline on välja selgitada ka see, kas sein on üldse televiisori kandmiseks piisavalt tugev, vastasel juhul võib peagi vaja minna uut telerit ja uut seina.

Kui kõrgele ja millise nurga alla teler paigutada?

Teisest küljest peaks televiisorit olema siiski mugav vaadata ja selle nähtavus mõnusast lebotamisasemelt hea. Selleks on mõistlik kutsuda appi mõni sõber, kellega siis vaatamisnurk paika rihtida.

Rusikareegel on, et silmade ja ekraani vahele peaks jääma 2,5 kuni 3 meetrit.

Üldiselt peaks televiisor olema silmade kõrgusel või sellest allpool, erinevalt näiteks kinost, kus ekraani vaadatakse kas silmade kõrguselt või alt üles. See on seotud silmade eituse eripäraga. Vale nurga alt vaadates võivad silmad hakata enneaegselt väsima.

Mida teha juhtmete ja lisaseadmetega?

Televiisoriga käib ikka kaasas terve kimp juhtmeid, mis mööda seina igasse suunda hargnedes tuba just kaunimaks ei tee.

Võimaluse korral, kui korteris toimub näiteks remont, oleks hea kaablid üldse seina sisse süvistada või paigaldada selleks spetsiaalne kaablikarp. Kipsseina puhul saab vahel aga kaablid vedada seina seest kahe kipsplaadi vahelt.

Loomulikult peab silmas pidama, et läheduses oleks ka pistikupesa, mis seadmetele toidet annaks.

Ekraani juurde käib aga ka igasuguseid muid seadmeid alates digiboksist ja lõpetades kõlariga. Nende paigutamisel võib abi olla näiteks kitsa riiuli seinale kinnitamisest, mis jätab siiski põrandapinna vabaks ja tekitab õhulisema mulje.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.