Elisa blogi

Millised Eesti filmid ja seriaalid on IMDb kasutajate poolt kõige kõrgemalt hinnatud?

Maailma üks populaarsemaid filmide ja sarjade andmebaase IMDb on juba paljudele tuttav koht, kust leiab nii mujal maailmas kui ka Eestis valmistatud toodangut. Siin on nimekiri Eesti filmidest ja sarjadest, mis on saanud IMDb kasutajate poolt parima hinnangu. 

Filmide puhul on kriteeriumiks vähemalt 500 kasutaja hinnang ning sarjade puhul vähemalt 200 hinnangut. 

Filmid

“Tõde ja õigus” (2019)  8,4/10 — 2718 häält 

Eelmisel aastal vaatajateni jõudnud A. H. Tammsaare romaani “Tõde ja õigus” I osal põhinev mängufilm jutustab Vargamäele kolinud mehest Andresest ja tema perekonnast, kes rabab päevast päeva rasket tööd teha. Kannatusi täis teekonnal hakkab Andres üha meeleheitlikumalt otsima igalt poolt tõde ja õigust.

“Siin me oleme!” (1979) 8,3/10 — 732 häält 

See seitsmekümnendate lõpus Juhan Smuuli monoloogi “Suvitajad” ainetel valminud komöödiafilm on ilmselt nooremale põlvkonnale natukene vähem tuntud. Ülipopulaarseks kujunenud mängufilmi tegevus toimub Muhumaa talus, mille õuele sõidab ühel päeval vana zapakas kummalise perekonnaga Tallinnast, kes tulid sinna puhkust veetma. Puhkusest on asi siiski kaugel — peagi puhkeb talus meeletu sündmuste segadus. 

“Mandariinid” (2013) 8,2/10 — 37 869 häält

“Mandariinid” on Eesti ja Gruusia koostöös valminud kõrgelt hinnatud mängufilm, mis oli ka parima võõrkeelse filmi Kuldgloobuse ja Oscari nominent. Film räägib 90ndate alguses toimunud Gruusia ja Abhaasia vahelisest sõjast. Tegevustiku keskmes on tühjaks jäänud külas elav eestlane Ivo, kes võtab oma majja kaks sõdurit, kes võitlevad üks ühel ja teine teisel pool rinnet, ja üritab neid lepitada. 

“Kevade” (1969) 8,1/10 — 1301 häält

Ilmselt iga õpilase kohustuslikus kirjanduses on 1912. aastal ilmunud Oskar Lutsu “Kevade”, mille järgi valmis 1969. aastal samanimeline film. Lugu räägib 1800. aastate lõpul Paunvere kihelkonnakooli õpilaste vahvatest ja huvitavatest seiklustest, nende tunnetest, esimesest armastusest ja ka tõelisest sõprusest.

“Tulnukas ehk Valdise pääsemine 11 osas” (2006) 8,1/10 — 683 häält

Lühimängufilm “Tulnukas” valmis 2006. aastal bakalaureusetööna ning keskendub ühele meie ühiskonna väga omamoodi subkultuuri esindajate, osside ehk rullnokkade eluviisile. Film kestab kõigest 22 minutit, kuid sellest piisab, et anda edasi ühe õige rullnoka olemus. Palju ropendamist, autoga ringi kihutamine ning liigne alkoholi tarbimine — nii iseloomustab film “Tulnukas” ühte tõelist ossi ja tema eluviisi.

Seriaalid

“Meie aasta Iraanis” (2018) 9.5/10 — 265 häält

“Meie aasta Iraanis” näitab Tuuli Roosma, tema abikaasa ja nende kahe poja kaasahaaravaid seiklusi ja uusi huvitavaid kogemusi Iraanis. Tuuli Roosma perekond on juba aastaid käinud erinevates riikides, kus tutvutakse uute kultuuridega. 

“Meie aasta Siberis” (2012) 9,5/10 — 229 häält

Tuuli Roosma ja tema perekonna seiklused said alguse just selle saatesarjaga. Perekond otsustas jätta seljataha mugava elu ning minna aastaks elama kaugele Venemaale, piirkonda, kus olid täiesti teistsugused ilmastiku- ja elamistingimused. Pärast Siberit on Tuuli Roosma perekond seigelnud veel Austraalias, Hiinas ja ka Aafrika mandril. 

“Litsid” (2018- ) 8,5/10 — 586 häält

Mart Sanderi menuromaanil põhinev ajalooline draamasari “Litsid” heidab pilgu Eesti saatusele teise maailmasõja ajal. “Litsid” räägib sõja algusaastatest väikese Tallinna bordelli ja seda külastavate inimeste pilgu läbi.

“Tuulepealne maa” (2008)  8,4/10 — 327 häält

13osaline ajalooline draamasari kajastab erinevate inimsaatuste kaudu ajaperioodil 1917–1941 toimunud suuremaid sündmusi.

“Ohtlik lend” (2006-2007)  8,4/10 — 234 häält

Krimisari “Ohtlik lend” räägib politseiuurijast, kes saadetakse nurjunud operatsiooni tõttu tööle teise linna, kus tema uueks partneriks määratakse naine! 22osalises sarjas hakkavad politseiuurijad lahendama erinevaid juhtumeid ja müsteeriumeid ning samal ajal tuleb neil tegeleda ka oma isiklike probleemidega.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , , ,
Oled sa GEENIUS, RIKAS või PRO? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.