Elisa blogi

Millist filmi täna vaadata? Siin on kolm kiitust pälvinud komöödiat

Filmi "Hea boss" peaosa täidab hispaania näitleja Javier Bardem, kes nomineeriti mullu ka Oscarile. (c) Foto: IMDb
Filmi "Hea boss" peaosa täidab hispaania näitleja Javier Bardem (vasakul), kes nomineeriti mullu ka Oscarile.Foto: IMDb

Kellel meist poleks juhtunud, et istud õhtul mõnusalt maha ja tahaks vaadata mõnda lõbusat lõdvestavat filmi, aga tohutu valik võtab silme eest kirjuks.

Siin on sulle elu lihtsustamiseks valik kvaliteedikontrolli läbinud uutest naljakatest komöödiatest, mida saab Elisa Huubi voogedastusplatvormil näha.

“Lõplik lõige” (“Coupez!”)

Prantsusmaa, 2022

Selle õuduskomöödia alguspunktiks on zombidest rääkiva väikese eelarvega filmi võtted. Asi ei edene aga kuidagi ning režissööri (Romain Duris) ebaadekvaatse käitumise tõttu kipub näitlejate kannatus juba katkema ja kogu protsess lõplikult kinni kiiluma.

Et päästa veel mis päästa saab ja filmi tegemisele vunki juurde anda, pakub lavastaja välja idee kutsuda ellu ürgne zombidega seonduv needus. Plaan saabki teoks. Ühe stseeni filmimise ajal, kui kaamera ees lendavad jäsemed ja pritsib verd, juhtub aga midagi ootamatut …

“Lõplik lõige” juhatas sisse möödunud aasta Cannes’i filmifestivali. Film osutus erakordselt menukaks ja pälvis avaseansil publikult viis minutit kestnud aplausi. Tegu on uusversiooniga 2017. aasta Shin’ichirō Ueda filmist “Las kaamera käib – zombid!” (“One Cut of the Dead”), mis valiti 2019. aastal Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivalil HÕFF publiku lemmikuks.

“Hea boss” (“El buen patrón”)

Hispaania, 2021

Blanco on kogu jõust pingutanud ja ühes perefirmas palju saavutanud. Hea töö eest sooviks ta saada ettevõtte tunnustavat auhinda. Ometi on perfektsionism ja täiuslikkuse ihalus, mis tema tööstiili iseloomustab, mehe emotsionaalselt täiesti ära kurnanud.

Mõrad tekivad ideaalpilti aga siis, kui Blanco peab seisma silmitsi kättemaksu ihuva lahti lastud endise töötaja, depressiivse ülemuse ja suuri plaane tegeva armuvalus praktikandiga. Et auhind kätte saada, võtab ta kasutusele kõik heade tavade piire ületavad võtted ja hakkab “hea bossina” manipuleerides sekkuma töötajate eraellu. See viib ahelreaktsioonini, mille metsikute tagajärgedega Blanco arvestada ei osanud.

Film pälvis Hispaania Goya filmikonkursil nominatsiooni 20 kategoorias ja võitis neist kuus. Filmis peaosa täitnud Javier Bardem nomineeriti mullu parima meespeaosa Oscarile filmiga “Being the Ricardos”.

“Nägu” (“Twarz”)

Poola, 2018

Jacek on ilus noormees, keda kõik armastavad. Talle endale meeldib oma neiuga rokkmuusika saatel tantsida ja oma toreda koeraga aega veeta. Kõik on hästi, kuni ilusa elu katkestab tööõnnetus, milles Jaceki nägu saab sedavõrd rängalt kannatada, et arstid on sunnitud talle uue näo siirdama. See muudab noormehe elu täielikult.

Filmis saavad kokku kaks sündmust. Esiteks: 2010. aastal püstitati Poola Swiebodzini linna maailma suurim piiblitegelase Jeesuse Kristuse kuju, millel kõrgust 36 meetrit. Teiseks: selle kõrvale on toodud kümne aasta eest Poolas toimunud esimene näosiirdamine, mis ühele 33-aastasele tööõnnetusse sattunud meesterahvale tehti.

Film on leidnud tunnustust ka kriitikute seas: 68. Berliini Filmifestivalil nomineeriti see Kuldkarule ja pälvis seal žürii grand prix‘.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.