Mis vahe on erinevatel nutitelerite operatsioonisüsteemidel?

Telerid on aastatega palju muutnud ning lisaks välimusele on need läinud ka aina targemaks. Nutitelerite eelis tavalise teleri ees on muu sisu kättesaadavus lisaks telekanalitele, olgu selleks siis video- ja muusikateenused või isegi mängud.

Siiski ei saa kõiki nutitelereid ühesena võtta ja seetõttu tegimegi ülevaate enim kasutusel olevatest platvormidest.

Android TV

Esimeseks on Google’ile kuuluv Android-TV, mida kasutavad enamasti telerid Sony, Sharp ja Philips.

Android-TV näol on tegemist vanima platvormiga, mistõttu on sellel ka suurim rakenduste valik — saadaval on tuhandeid rakendusi Google Play Store’is. Rakenduste otsimine toimub samal põhimõttel nagu igas teises nutiseadmeski.

Kui on spetsiifilisem soov midagi telerist kuvada, tuleb abiks sisseehitatud Chromecast-funktsioon, millega on meediasisu edastamine imelihtne.

Mugavuse lisamiseks ei pea Android-TVd kasutades pulti isegi kätte võtma, sest peagu kõike saab juhtida Google Voice Assistanti kaudu. Lisaks paljudele muudele käskudele saab sellel lasta otsida erinevaid videoid, filme ja sarjasid ning lisada meeldetuletusi.

Tizen

Teise operatsioonisüsteemina toome välja Samsung Tizeni, mis põhineb küll Linuxil, aga on siiski Samsungi enda poolt väljatöötatud platvorm.

Tizen on lihtsa disainiga operatsioonisüsteem, mille on lihtne kasutada nii puldiga kui ka ilma. Menüüs ringiliikumiseks saab puldi asemel kasutada Bixby Voice Assistanti, mida ei anna küll võrrelda Android-TV hääljuhtimisega, kuid mis on siiski suuteline soovitavat sisu leidma.

Kiire valikuna leiab üles nii Netflixi, Hulu kui ka YouTube’i, teisi rakendusi saab Tizen Store’ist alla laadida. Siiski pole rakenduste valik nii suur kui esimese platvormi puhul, jäädes tuhande juurde, aga olemas on SmarThing-tehnoloogia, et soovitud sisu telerisse edastada.

webOS

Viimaseks, kuid ikkagi konkureerivaks variandiks on LG-le kuuluv webOS, mida paljud kasutajad peavad parimaks platvormiks.

Selle lihtne disain on kergesti kasutatav ning kõik vajalik on kiiresti leitav. Kui pole aega isegi pulti kätte võtta, saab häälkäsklusi jagada läbi Google Voice Assistanti või ThinQ AI.

Äppide valik on küll WebOS’il kõigist kolmest kõige väiksem, kuid olemasolevat paarisadat rakendust saab alla laadida LG Content Store’ist ning alati on võimalik kasutada SmartShare’i ekraani jagamiseks.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.