Elisa blogi

Mööda Eestit ringi sõitev loomaarst: raamatute kuulamine aitab sisustada tuhandeid kilomeetreid

Autoga pikki vahemaid sõitvad inimesed puutuvad tihti kokku probleemiga, mida asjalikku sõidukis veedetud ajaga peale hakata. Sama küsimuse ees oli ka suurloomade arst Ulrika Tuppits, kelle töö viib ta kõikjale üle Eesti. Tuppits otsustas sõitude ajal hakata kuulama Elisa Raamatut.

2003. aastal enda praksise avanud Tuppitsal tuli ette nii 800- kui 1000-kilomeetrisi otsi Tallinnast Tartusse või Võrust läbi Viljandi Jõgevamaale ning tagasi koju. Kui juhtus, et päevas pidi sõitma poole vähem ehk näiteks 400 kilomeetrit, tundus see naise sõnul sootuks veider ja lühike päev. „Kuulasin alguses raadiot, sest muud ju ei olnud, aga raadiost tuleb ühte lugu kümme korda. Vahel panin muusikat ise kokku, aga see kõik tüütas ära.“

Tuppits räägib, et kuigi talle tema töö väga-väga meeldib, saabus neli aastat tagasi hetk, kus pikad sõidud hakkasid ära väsitama. Ta püüdis sättida töid ringi ja võtta Tallinnale lähemale asuvaid pakkumisi. „Peale selle eelistasin tegeleda rohkem lammastega kui hobustega, sest nende puhul peab sihtpunkti jõudes olema kohal ainult paarkümmend minutit ja sõitma seejärel edasi. Samas, lehmi on palju ja kohal saab olla pikemalt,” ütleb Tuppits.

Sõitmisest sai sisustatud ajaviide

Elu muutus Tuppitsa palju lihtsamaks, kui tekkis võimalus kuulata raamatuid. „Elisa Raamatu klient olen olnud algusest peale, aga kui lisandus pealelugemine, oli autos kohe pidu ja pillerkaar,” naerab loomaarst.

Tuppits lisab, et ta on olnud lapsest saati suur lugemisfänn. „Ema on samuti tõeline raamatugurmaan ja elab justkui raamatukogu otsas, et sealt on see mõjutus tulnud,” selgitab ta ja lisab, et seetõttu on autoga sõites raamatu „lugemine” ideaalne ajaveetmise viis.

Tänu uuele meelelahutusele hakkas Tuppits vabalt sättima töid ja ei mõelnud enam kramplikult, kui kaugele peab sõitma ja kuidas seda teiste sõitudega kokku sobitada. „Poolteisetunnised käigud ei olnud enam mingi probleem. Sõidan praegu kord nädalas Rakverre ja see on nii mõnus kulgemine.” Kuigi lisandunud pisipere tõttu tuleb väga pikki sõite ette aina vähem ja 1000-kilomeetrised vahemaad ei ole enam argised, peab Tuppits kolm korda nädalas ikka rooli taha istuma.

Fännab krimkasid

Tuppits meenutab, et tema esimesteks seltsilisteks autos olid Katrin Pautsi põnevikud Saaremaast. „Hooaeg algab varakevadel ja nii vahva oli sõita läbi Muhumaa Saaremaa poole. Kuidagi kandud selle looga kaasa.” Enamasti eelistab ta just kriminulle, ent sekka satub ka romaane. Elisa TOPi soovitused loeb enamasti läbi ja praegu on tal käsil Henning Mankelli Wallanderi seeriad.

Muide, kui raamatus on pooleli jube põnev koht, siis koju jõudes käib ta ruttu pesust läbi ja jätkab kuulamist toas. „Elisa Raamat on selles osas väga paindlik, et saad jätkata teisest seadmest pooleli jäänud kohast.“

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.