Müügiesindaja Christiana-Gabriela: Elisa Raamat innustab riidekappi koristama ja lahutab meelt isegi liiklusummikutes

Kas mäletad veel, kui pidi raamatukogus soovitud raamatu laenutusjärjekorras olema? Uute teenuste müügiesindaja Christiana-Gabriela Kristal näiteks ootas kokku kaks aastat, et teos temani jõuaks, kuid selleks ajaks oli ta selle juba Elisa Raamatust läbi lugenud.

Raamatu-lembus on Christianat alati saatnud, neid ostis ta nii koju riiulisse kui laenutas raamatukogust. “2017. aasta sügise lõpu poole olin Elisas töötanud juba mõned kuud ja kuulnud palju head Elisa Raamatu kohta. Mulle aga oli ekraanilt lugemine vastumeelne. Otsust Elisa Raamatu kaudu lugema hakata pani tegema see, kui olin Mihkel Raua „Kus ma olen ja kuidas sina võid palju kaugemale jõuda“ raamatut juba ca aasta raamatukogu lugemisjärjekorras oodanud,” räägib ta.

Üks tollane tiimikaaslane mainis, et Elisa Raamatus on ju raamat olemas, vaja ainult lugema hakata. “Himu selle raamatu järele oli niivõrd suur, et otsustasin proovida. Sain raamatu loetud ja avastasin veel palju muud lugemist, millele raamatukogus ootejärjekorrad mitme kuu pikkused olid (kusjuures, 2018. aasta sügisel sain raamatukogust kirja, et järjekord Raua raamatuni on jõudnud minuni, st lugemisjärjekord oli kokku kaks aastat).”

Esiti luges Christiana raamatuid ekraanilt, kuna iseluger tundus veider. Kui aga lugemisaega napiks jäi, sai kuulamisest asendamatu alternatiiv. “Tööle ja koju sõitmised said Elisa Raamatu kuulamisega sisustatud ja kusjuures – ummikud ei tundunudki enam nii tüütud!”

E-lugemise platvormidest on Christiana küll proovinud ka Google’i raamaturakendust, kuna väikevennal oli kooli jaoks inglisekeelset raamatut vaja, kuid kasutama ta seda siiski ei jäänud. “Küll aga pakuvad konkurentsi jätkuvalt paberraamatud, mida ema koju ostnud on.”

Kuulates lähevad ka kodutööd kiiremini

Loetud raamatute arvu Christiana täpselt öelda ei oska (“Unustan millegipärast raamatu lõppu jõudes selle loetute kategooria alla lisada.”), kuid kiiremal perioodil üritab ta igapäevaselt vähemalt veerand tundi mõnd teost lugeda või kuulata. “Kui aga satub kätte mõni eriti põnev raamat, nagu nt Millenniumi-triloogia järjed, olen võimeline magamise asemel terve öö lugema.”

Rohkem raamatuid loeb ta ka reiside ajal, sest muidu oleks lennukisõit väga igav. “Isegi elukaaslane, kes muidu eriti raamatuid ei fänna, loeb lennusõitude ajal minu tahvlist raamatuid,” muigab ta.

Teine koht, kus saab palju raamatuid kuulatud, on majapidamistoimetused. “Hästi vahva on see, et kui muidu näiteks riidekapi koristamine on minu jaoks suhteliselt tüütu tegevus, siis raamatut kuulates läheb see kiiresti.”

“Talveperioodil tegelen hobikorras ka käsitööga – mina nii professionaal pole nagu tänapäeva vanaemad, et telerit vaadates kududa või heegeldada oskaks, aga raamatute kuulamine ei sega, vaid pigem aitab paremini käsitööle keskenduda, sest summutab ümbritseva müra.”

Kui küsida viimati loetud raamatute kohta, naerab Christiana, et loeb alati “pea tervet riiulitäit raamatuid korraga”.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.