Elisa blogi

Nädala vaatamissoovitus: seriaal, millest kasvas välja Ukraina president ja film koodimurdmise esimestest sammudest

Volodomõr Zelinskõi sai Ukraina presidendi ametit juba varakult näitlejana harjutada.Foto: Medium

Kui veel on nägemata seriaal, milles presidenti mänginud näitlejast sai ka päris elus Ukraina president, on nüüd suurepärane võimalus see ära vaadata.

Videolaenutusse on jõudnud järjekordne Marveli kinouniversumi suurteos “Kapten Marvel”, mis igal koomiksisõbral ja ulmekafännil tuleks kindlasti ära vaadata! Selles jälgitakse, kuidas kartmatust lendurist Carol Danversist (Brie Larson) saab üks selle universumi võimsamaid kangelasi.

Samal ajal kui Maale läheneb kahe tulnukarassi vaheline, mitmeid galaktikaid hõlmav sõda, leiab Carol end koos Nick Fury (Samuel L. Jackson) ning veel mitme uue tuttavaga selle ohtliku keeristormi keskmes.

Filmimaailmast tasuks seekord kindlasti ära vaadata film nimega “Imiteerimismäng”, kus peaosas teeb suurepärase rollisoorituse Benedict Cumberbatch.

Geniaalne matemaatik Alan Turing juhtis Teise maailmasõja päevil ülisalajast gruppi, mille eesmärgiks oli sakslaste poolt kasutusel oleva ning lahtimurdmatuks peetud Enigma koodimasina edastatud sõnumite lahti murdmine.

Eesmärgini jõudmise nimel tuli aga tuua ka tohutuid ohvreid, millest teavad siiani väga vähesed.

Eksklusiivselt Elisa Seriaalimaailmast leiad nüüd eestikeelsete subtiitritega Ukraina seriaali “Rahva teener”, tänu millele sai Ukraina uueks presidendiks just Volodõmõr Zelenski! Tegu on poliitilise komöödiaga, kus Zelenski mängib tavalist ajalooõpetajat, kellest saab Ukraina president.

Seriaalis üritab ta elada edasi tavalist elu, mitte kasutada ära n-ö presidendi privileege ning töötab tugevasti, et ehitada üles uus riik ja võidelda korruptsiooni ning bürokraatia vastu. Tundub, et tegu on suurepärase näitlejaga, kes mängis oma rolli nii usutavalt, et ta valitigi ka päris elus Ukraina presidendiks ja seda väga suurelt oma konkurente edestades!

Vaata oma silmaga, mis sari sellise põneva tõsielu süžee jaoks tee sillutas. Sarja leiad Seriaalimaailmast ja korraga on nähtav terve esimene hooaeg!

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.