Elisa blogi

Nädalavahetuse vaatamissoovitused: “Mehed” on nüüd sinu teleriekraanil

Foto: "Mehed"

Elisa Elamusse lisandub pidevalt uut ja huvitavat sisu. Alates tänasest saab videolaenutusest eksklusiivselt vaadata uut kodumaist komöödiat “Mehed”, mida alles hiljuti kinodes näidati. Toome lisaks sellele välja veel paar vaatamisoovitust, millega nädalavahetust sisustada.

Eksklusiivselt ainult Elisa Elamuse videolaenutusest saab nüüd nautida tuliuut Eesti komöödiat “Mehed”! Filmis löövad lisaks peaosalistele Tiit Sukale, Margus Pranglile ning Veikko Täärile kaasa veel paljud teised tuntud eesti näitlejad nagu Andrus Vaarik, Piret Laurimaa, Mihkel Vendel, Tõnis Niinemets, Ursula Ratasepp-Oja, Carmen Mikiver, Eva Püssa ja paljud teised.

Kolm sõpra – Tiit, Margus ja Veikko otsustavad ühel päeval sõita koos Tallinnast kaugele Harakasaarele, sest Veikkol vajab seal lahendamist üks probleem. Tiit, kes pole sellisest maalapist varem kuulnudki, otsustab põgenemisega üles näidata mässumeelsust, sest noor lavastaja sunnib teda Draamateatris 40-selt Romeot mängima. Margus omakorda on tüdinenud turvalise pereelu rutiinist, milles pole enam midagi, mis erutaks või üllataks. Nii algabki kolme mehe sekeldusterikas teekond läbi kauni suvise Lääne-Eesti. Omamoodi päästemissioonina alanud retkest saab südamlik seiklus, mis toob eneseiroonia kaitsekihi alt välja kõik selle, millega salamisi ligi hiiliv keskiga mehed täitnud on. Kuna jagatud mure olevat pool muret, siis läheb teel olles suuremaks jagamiseks.

Videolaenutusest leiab uute filmide kaustast ka huvitava dokumentaalfilmi nimega “Miks me tahame luua?”. Saksa filmitegija Hermann Vaske käis 30 aastat maailmas ringi, kaamera näpus, ja küsis kuulsatelt loojatelt üheainsa küsimuse: „Miks nad tahavad midagi luua?“. Nagu arvata, saab režissöör nii palju erinevaid vastuseid kui on erinevaid isiksusi. Tema 50 intervjueeritavat, sh David Bowie, Ai Weiwei, Björk, Wim Wenders, Philippe Stark, Yoko Ono, David Lynch, Nobuyoshi Araki, Quentin Tarantino, Bono, Nick Cave, Stephen Hawking, Dalai Lama, Marina Abramović, Vivienne Westwood, Takeshi Kitano ja paljud teised, olid sellele pealtnäha naiivsele ja rumalale küsimusele vastates raskustes. Kuid tõepoolest – kui Einstein tahtis teada, miks Jumal lõi maailma, siis võime julgelt arutleda, mis vägi sunnib inimesi midagi looma.

Seriaalimaailmas saab näha uue seriaali “Detektiiv Anna”  kogu hooaega, mis koosneb tervelt 56-st osast, nii et põnevat vaatamist jätkub mitmeteks päevadeks ja õhtuteks! Loo keskpunktiks on 19.sajandi lõpus väikeses Zadonski nimelises linnakeses elav noor neiu Anna Mironova. Juba lapsepõlvest saadik oli Anna õnnistatud terava mõistuse ning tundlikkusega. Ristpistele eelistab ta kihutada kummalise jalgrattaga, kanda laiasid kottpükse, jõudes moest ette, ning öelda oma mõtteid julgelt välja. Ühtäkki saabub ühel päeval Peterburist provintsilinna uurija Jakov Štolman, et uurida salapäraste kuritegude seeriat. Olles terava mõistusega, tähelepanelik ja pragmaatiline, järgib ta loogikat ning usaldab vaid fakte. Tervet linna hirmu all hoidvate salapäraste mõrvarite tagaajamine seob omavahel kahe teineteisest niivõrd erineva peategelase saatused. Igatahes kütkestab ambitsioonikat pealinnauurijat provintsineiu Anna võime näha teistele nähtamatut ja ennustada tulevikku.

Filmimaailma väga laiast valikust pakume soovitusena vaadata filmi nimega “Ooperifantoom”. Vaadata ja kuulata, kuna tegu on filmiversiooniga maailmakuulsast Andrew Lloyd Webberi samanimelisest muusikalist. Moondunud näoga geniaalne muusik, kes varjab end Pariisi ooperiteatri all, hoiab kogu truppi hirmuvalitsuse all, et kaitsta pahaaimamatut noort lauljannat, kellesse ta armunud on. Film on väga kauni pildiga ning veel ilusama muusikaga – maiuspala kõigile muusikali sõpradele.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , ,
Oled sa DigiPRO või Geenius? Vali sobiv tellimus siit.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.