Elisa blogi

Naera või sure ehk valik tänavuse HÕFFi õudus- ja fantaasiakomöödiaid

Foto: kaader filmist.

Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide festival ei jää eriolukorrast hoolimata ära, vaid toimub tänavu interneti vahendusel 8. – 10. maini Elisa Stage keskkonnas.

Nagu alati, toob HÕFF vaatajateni värskeima valiku filmiteoseid fantaasia ja õuduse vallas ning kõiges sinna vahele jäävas.

Järgnevalt leiad valiku tänavustest “Naera või sure”-kategooria filmidest, mis sobivad neile, kes otsivad korraga nii huumorit kui ka närvikõdi.

„Mees ilma näota (Austraalia)

Režissöör James Di Martino

Vähi seljatanud noor naine satub koos nädalavahetuseks maale lustima sõitnud sõpradega uskumatuna tunduvate sündmuste keskele. Krimi- ja rümbarebukomöödia sugemetega Austraalia õudusfilm, mis mõjub justkui toores löök makku. Rahvusvaheline esilinastus.

„Surnukuuri lood (USA)

Režissöör Ryan Spindell

Tööd otsiv neiu leiab end iidse surnukuuri ukse tagant, kus teda ootab ekstsentriline surnumatja.

Vana mees jutustab väsinud neiule mõned kihvtised lood linnakese elanike uskumatuna näivatest juhtumistest. 1980. aastate vaimus vändatud antoloogiafilm, mis ristab komöödiat ja õudust.

Kõigile neile, kes peavad lugu heast klassikalisest õudusfilmist ning fännavad “Hauakambri lugudele” sarnanevaid linatöid.

„Mutantide rünnak” (Portugal-USA)

Režissöör Fernando Alle

Pekki läinud teaduseksperimendi tagajärjel on kogu maad vallanud zombiapokalüpsis, kus nõrgematel isenditel pole kohta.

Üks eelmise aasta hinnatumaid rämpsfilme, mida on juba näidatud kümnetel HÕFFiga samas rütmis hingavatel festivalidel. Praegust olukorda arvestades leiab siit ka terakese mõtlemisainet, mida teha kõikvõimalike viiruste korral.

„Tule issi juurde” (Uus-Meremaa-Kanada-Iirimaa)

Režissöör Ant Timpson

Täiskasvanud poeg saab sõnumi oma isalt, kellest ta juba lapsena võõrdus, ja sõidab tema juurde, et suhteid soojendada. Üksik majake varjab aga süngeid saladusi.

Juba palju kiita saanud parasjagu sõge must komöödia, mis paneb naerma, aga võib samahästi ka südame pahaks ajada. Peaosas Elijah Wood.

„Re-Animator ehk elustaja Herbert West” (USA)

Režissöör Stuart Gordon

„Hull teadlane” Herbert West leiutab heleroheliselt helendava seerumi, millega saab äratada ellu surnud kudesid – olendeid, inimesi ja isegi kehaosi. Pungiliku vabadusega ühendatakse ekstraverised eriefektid ja üle vindi huumor. H. P. Lovecrafti loomingu fännide üks lemmikuid.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.