Elisa blogi

Näitleja Saara Nüganen rollist draamasarjas ,,Valguses ja varjus’’: tuleb võidelda nii enda sees kui teistega

Saara Nüganen.Foto: Sohvi Viik

Vanemuise näitleja Saara Nüganen toob taas kodumaise draamasarja ,,Valguses ja varjus’’ värske hooajaga ekraanidele põneva naiskonstaabli tegelaskuju. Saara kergitab uue hooaja saladusteloori ning avaldab, kuidas oli taas tuttava politseiametniku kingadesse astuda. 

Paar aastat tagasi võttis Saara ette suure elumuutuse, kolides Pärnust Tartusse ja astus Vanemuise teatri ridadesse. Kuigi lavavahetus tõi näitleja Endla teatrist suurema publiku ette, on Saara enda sõnul juba uude koduteatrisse hästi sisse elanud. ,,Teatri suurus vajab veel harjumist ja see, et kõiki ei jõuagi nimepidi teretama õppida, aga mind on hästi vastu võetud,’’ räägib näitleja. 

Tuttav karakter

Kuigi teatris hetkel uute etenduste proove ei ole, näeb Saarat värskelt teise hooajaga esilinastunud kodumaises draamasarjas ,,Valguses ja varjus’’. Uue hooaja võtetel tundis Nüganen end oma rollis  mugavamalt, sest tegelaskuju oli teada ja tuttav. ,,Kui esimene hooaeg oli rohkem otsimine ja karakteri tunnetamine, siis teisel hooajal sain juba veelgi aru, kes ta inimesena on ja kuidas ta mingis olukorras käituks. Nüüd tuli talle lihtsalt truuks jääda,‘’ lisab näitleja. 

Võitlus nii eneses kui teistega 

Saara mängib Elisa originaalsarjas väikelinna politseiametnikku Mallet. Esimeses hooajas oli karakteril keeruline sõltuvussuhe, millega näitlejanna sõnul tuleb teises hooajas võidelda ‘’nii enda sees kui teiste tegelastega’’. Malle tegelaskuju oootavad ees aga uued tuuled. Saara kergitab loo arengu saladusteloori ja lisab, et uute osade keerdkäikudes leiab naiskonstaabel endale ka uue sõbra. 

Austajad ja kriitikud

Martin Alguse stsenaariumil põhineva draamasarja esimest hooaega on ka Nüganen ise näinud ning kuulnud palju positiivset tagasisidet. ,,Tuttavad, kes muidu eesti teleseriaale väga ei vaata, on öelnud, et see oli olnud väga teistmoodi ja paeluv ning küsinud, millal juba teine hooaeg tuleb,’’ räägib Saara seriaali fenomenist.

Näitlejad on aga tihti enda kõige suuremad kriitikud ning oma suure töö ja rollidega kiitlema ei rutta. Sama lugu on ka andeka Saara Nüganeniga. Kuigi Saara kiidab väga sarjas ,,Valguses ja varjus’’ oma kolleegide tööd, on tal enda sõnul ‘’ennast ikka vastik ekraanilt vaadata’’. 

Suvised tuuled toovad laulu ja muusikat

Praeguseid kevadpäevi veedab Saara koduselt. ‘’Ootan soojemat päikest ja sirelite õitsemist. Iga päev käin aias vaatamas, kas pungad on suuremaks läinud,’’ räägib Saara helge ootusega. Suvi toob aga näitleja jaoks põneva võimaluse mängida muusikalis ,,Ada’’, mis räägib unustamatu Eesti filmidiiva Ada Lundveri kirevast elust.

Muusikali proovid on just täiega hooga alanud ning esietendus jõuab vaatajateni juuli lõpus Kiidjärve pargis. ,,Loodan sellest toredat muusikalist projekti, kus saan ka oma lauluoskuse proovile panna,’’ ootab Saara Nüganen põnevusega.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.