Elisa blogi

Need 3 seriaali pakuvad põnevust kõigile ajaloohuvilistele

Seriaalimaailm on põnev ning kirju ja pakub vaatamist igale maitsele. Elisa Huubi on välja valitud mitmeid telemaailma parimaid palasid ja sealt leiab endale vaatamiseks igaüks midagi.

All toome välja kolm tasemel seriaali, mida soovitame vaadata ja mis viivad televaatajad eepilistele rännakutele läbi aja.

“Manhattan”

See Seriaal keskendub Teise maailmasõja aegsele perioodile ning näitab kahe konkureeriva teadlase ponnistusi aatompommi loomisel.

Ülisalajasel päriselt eksiteerinud projektil põhinev “Manhattan” ei pretendeerid ajaloolisele faktitäpsusele, vaid annab edasi seotud tegelaste ja nende perekondade eluolu Teise ilmasõja perioodil. Saladuste pidamine äreval ajal polnud lihtne, eriti kui tõde oli vaja tihtilugu varjata ka oma lähedaste eest.

“Hispaania printsess”

See ajalooline draamasari jutustab loog Aragóni Katariinast, kes oli Inglismaa kurikuulsa kuningas Henry VIII esimene naine.

Noore naisena sõidab Hispaania valitesejate tütar Inglismaale, et seal sõlmida abieluliit Inglise troonipärija prints Arthuriga.

Kohalike kommetega on noorel neiul ja tema kaaskonnal keeruline harjuda ning traagilised sündmused toovad Katariina ellu rohkem põnevust kui ta oodata oskas.

“Maailm leekides”

Ka selle seriaali tegevus leiab aset Teise maailmasõja ajal ning näitab lihtsate inimeste eluolu sõjakeerises. Sündmuseid tavainimeste elust kajastatakse nii Suurbritannias, Poolas, Prantsusmaal, Saksamaal kui ka USA-s.

Seriaali tegevus algab 1939. aastal, kui natside võimuletuleku oht on tõusnud haripunkti. Seda, kuidas reageerivad sündmustele kohalikud Pariisis, Varssavis, Manchesteris, Berliinis või Dunkirkis, saad juba ise seriaalist lähemalt uurida.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , ,

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.