“Onu tegi mulle käsitsi kitarri, aga mina kehastusin Jimmy Hendrixiks ja peksin selle puruks”

Robert Kõrvits on muusikaga väga tihedalt kokku puutunud juba lapsepõlvest. (c) Foto: Erlend Štaub
Robert Kõrvits on muusikaga väga tihedalt kokku puutunud juba lapsepõlvest.Foto: Erlend Štaub

Robert Kõrvits on tuntud nii muusiku, raadio RockFM saatejuhi kui ka teleajakirjanikuna. Sel sügisel astub Kõrvits oma bändiga üles ka Pimedate Ööde Filmifestivalil esilinastunud kodumaises sarjas ,,Piloot’’.  Rääkisime Robertiga, kust sai alguse tema armastus roki vastu, kuidas on juhtida raadios hommikuprogrammi, mida absurdset toimus sarja võtetel ja palju muud põnevat. 

Rock’n’roll voolab Robert Kõrvitsa soontes ning on tema geneetilisse koodi sisse kirjutatud. Isa Harry on tuntud eesti ansambli Rock Hotel trummar ja onu Tiit Kõrvits seal kitarrist. Robert räägib, et ka kogu tema lapsepõlv on käinud rock’n’roll’i taktis: ,,Olin vist nelja-viieaastane, kui onu Tiit tegi mulle laste akustilise kitarri, kuhu kirjutas oma kunstnikukäega ‘’Rockabilly Robert’’. See oli fantastiliselt äge, aga kuna ma olin liiga tatt, et seda mängida, siis kehastusin hoopis Jimi Hendrixiks ja peksin selle kitarri puruks. Kuid seda ikkagi austusest roki vastu.’’

Robert Kõrvitsa esimene rokiarmastus oli The Beatles. Kui 7-aastaselt kuulis aga esimest korda Metallicat, siis see otsustas tema sõnul juba kõik. ,,Sellest tuli death metal’i periood ning pärast seda oli teismeeas punnide, poolpikkade juuste ja flanellsärgiga lemmikuks Nirvana. 18-aastaselt kipuvad aga lemmikud ära lõppema, tahad sa seda endale tunnistada või mitte. Sealt edasi on asjad, mis sulle meeldivad, aga sa ei ole nende eest nõus oma elu andma,’’ leiab Kõrvits, kuid on õnnelik, et suudab siiani muusikast siiralt vaimustuda ja üllatuda. 

Kontserdid raadiomikrofoni taga

Rokkbändis Dead Furies musitseerimise kõrval veab Robert Kõrvits ka raadiojaamas RockFM hommikuprogrammi. Kuigi mees on olnud saatejuhi ja toimetajana nii kaamera ees kui ka taga, sõnab ta, et raadio sobib talle siiski kõige paremini.

,,Kaamera ees ei unusta ma kaamerat ära, kipun edvistama, ei ole loomulik ja siiras, kõik kukub välja väga mage. Raadios olen aga täiesti hetkes. Seda enam, et inimesi, kes on üle neljakümne, ei peakski telesse panema,’’ räägib Kõrvits naljatledes. Saatejuht lisab, et hommikuprogramm on põhimõtteliselt igal argipäeval kolmetunnine kontsert, kus annad endast kõik ja jõuad juba enne lõunat üsna laibana koju. 

Kaootiline võttepäev

Nagu vanasõna ütleb: ,,Kes palju teeb, see palju jõuab’’ ja nii võttis Robert Kõrvits vastu ka pakkumise osaleda oma bändiga uue sarja ,,Piloot’’ võtetel. Tee saates osalemiseni oli aga kurviline nagu ameerika mägedel.

Esimese kõne sai Kõrvits ühel laupäeva õhtul maal saunas olles, kui helistas sarja peaosatäitja Olev Sten Erik Jõgi. Pärast pikka vaikust tuli aga uus kõne, kus selgus, et stuudiovõtetele laulma sooviti hoopis Koit Toomet. ‘’Egas midagi, lähme eluga edasi,’’ võttis Kõrvits asja rahulikult.

Kuid kaks päeva enne võttepäeva helises muusiku telefon uuesti. Koit Toome ei saa võttele siiski tulla ja oli kiiresti Dead Furies bändi abi vaja. ,,Mis seal ikka, seljatasime selles lahingus Koidu, läksime võttele kohale ja nii ta läks,’’ meenutab Robert Kõrvits asjade käiku.  

Võttepäev oli muusiku sõnul ägedalt absurdne ja kaootiline: ,,Ma kohe algusest peale ei saanudki aru, millal toimub seriaali filmimine ja millal näitlejad peksavad niisama segast, see piir oli peaaegu olematu. Teleshow lõpus mängisime ka ühe enda loo ,,Bringer of the night’’, mille ajal tuli omaalgatuslikult lava peale moshima Ago Anderson, kes kehastab sarja peategelase isa. See oli täiesti jabur, mis seal kõik toimus, nii et ootan väga, mis sellest lõpuks välja tuleb.’’ 

Hispaania fännidele külla

Robert Kõrvitsal on oma bändiga tulemas põnev talv. Dead Furiesi viies album saab vünüülile ning jaanuaris plaanivad muusikud minna taaskord Hispaania tuurile, kus neil on juba omad fännid tekkinud. ,,Kui sind ikkagi Hispaania väikelinnas Sopelanas tuntakse tänaval ära, siis see on juba väga veider. Mulle ei ole keegi midagi hõiganud ei Tallinnas, ei Pärnus ja veel vähem Viljandis,’’ sõnab Kõrvits.

Kodumaine sari ,,Piloot’’  heidab pilgu noore produtsendi argiellu, mis on täis pööraseid seiklusi eesti telemaastikul. Sarja režissööriks on Ergo Kuld ning stsenaristiks Kait Kall. Peaosades noored talendid Olev Sten Erik Jõgi, Maarja Johanna Mägi ja Simo Andre Kadastu ning tuntud tegijad Ago Anderson, Karin Rask ja teised eesti tähed. Humoorikas sari jõuab Elisa Huubi striimingteenusesse juba detsembri alguses.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Igal argipäeval

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto-, raha- ja meelelahutusportaali olulisematest lugudest.