Elisa blogi

Oscarivõitjatest kodumaise komöödiasarjani: filmi- ja sarjasoovitused kodus vaatamiseks

Elisa Huub pakub meelelahutust nii kodu- kui välismaalt otse sinu kodus.Shutterstock

Hetkel veel filmihuvilisi kinno ei lasta ning kui kinouksed peaksid lähiajal avanema, siis kaasnevad veel mõnda aega täituvusega seotud piirangud. Elisa Huub pakub meelelahutust nii kodu- kui välismaalt otse sinu kodus. 

Kellel on nägemata Oscarite jagamistel võidutsenud filmid, siis Elisa videolaenutusest on hetkel võimalik vaadata “Juudas ja Must Messias”, mis võidutses nii parima meeskõrvalosatäitja (Daniel Kaluuya) kui parima laulu kategoorias. 

Lisaks leiab videolaenutusest veel parima rahvusvahelise filmi kategoorias loorbereid lõiganud Taani linateose “Järgmine ring”, parima heli ja montaaži Oscari saanud “Metalli heli” ning Eestis kinovaatajate rekordeid purustanud “Teneti”, mis võitis kuldse mehikese parimate eriefektide eest.

Kodumaine komöödiasari “Alo”

Elisa Huubist saab nüüd eksklusiivselt vaadata armastatud kodumaise komöödiasarja ’’Alo’’ uue hooaja esimesi osasid. Alo on autoesinduses töötav püüdlik müügimees, kelle elus ei lähe kaugeltki mitte kõik nõnda, nagu ta sooviks. Konkurents on karm ja tipus püsivad vaid vähesed. Värske hooaeg toob kaasa nii reetmist kui ka suuri suhteleeke ja vastuolulisi juhtimisstiile. Kui sul on veel esimene hooaeg vaatamata, siis saad lisaks uutele osadele ka kõik eelnevad Huubist ära vaadata.

“Kaasaegse suhte põhjalik põrumine”

Kui huvitavad suhted ja nende sasipuntrad, siis videolaenutuses ootab vaatama film „Kaasaegse suhte põhjalik põrumine“. Catil on keskpärane töökoht, igav elu ja tema suhe Freddyga on kõike muud kui … vaimustav. Ja siis tuleb mängu Richard, Freddy ülemus. Võluv, abivalmis, nutikas ja šokeerivalt enesekindel, temas on kõike seda, mis Freddy puhul puudu jääb.

Cati ja Richardi põgusast kohtumisest areneb välja armusuhe. Süümepiinadest vaevatuna jätab ta Richardiga siiski asjad pooleli, et teha viimane meeleheitlik katse Freddyga. Selleks võtab paar ette romantilise väljasõidu veinimõisa. Ootamatult liitub reisiga aga Richard ja tema ülemeelik, täiusliku välimusega tüdruksõber Amy.

“Piimahambad”

Esimese armastuse võimsad tunded tabavad Millat kõige ebasobivamal ajal. Milla on ravimatult haige, aga tema armastatu Moses on tagasihoidliku kaliibriga narkoärikas. Tüdruku vanemad on armsa lapse õnne heaks valmis kõrvale heitma korraliku kasvatuse põhimõtted, et Milla saaks ülepeakaela sukelduda armastusse.

Komöödia ja tragöödia vahel balansseerivas filmis „Piimahambad“ rikutakse kõiki reegleid, viskutakse tunnete keerisesse, mille kaunimad hetked kestavad kauem kui elu ise. Filmi peaosas on Austraalia näitlejanna Eliza Scanlen, kes hiljuti säras “Väikestes naistes”, kaasa teevad Tähesõdade ja Marveli filmidest tuntud Ben Mendelsohn ning mullu Veneetsia filmifestivalil parima noore näitleja auhinnaga pärjatud Toby Wallace.

“Narkomemm”

Krimikomöödias „Narkomemm“ on peategelaseks politseis tõlgina töötav Patience Portefeux (bravuurikas Isabelle Huppert), hall hiireke, kelle peamiseks tööülesandeks on narkokuritegude osakonnas araabiakeelsete telefonikõnede pealtkuulamine. Palk on küll väike, aga töö tahab tegemist, pealegi on boss sümpaatne.

Ühel päeval selgub järjekordset afääri uurides, et narkokaubitsejate hulgas on naise haige ema põetaja poeg. Noormeest kaitstes satub Patience ärikate võrgustikku ja talle kukub sülle suur laadung meelemürki. Kaubast lahti saamiseks hakkab Patience kehastama šikki ärinaist, narkomemme, kes tunneb peensusteni narkokaubanduse maailma ja on politseist alati sammukese ees.

“Tume torn”

Ambitsioonikas ja suurejooneline lugu „Tume torn“ ühelt maailma hinnatuimalt autorilt (Stephen King) on jõudnud meie videolaenutusse. Viimane laskur Roland Deschain on igaveses võitluses Walter O’Dim’iga, tuntud ka kui mees mustas, et takistada tal universumit koos hoidva tumeda torni kukutamist. Kui kogu maailma saatus on kaalul, põrkuvad hea ja kuri võimsas lahingus, sest ainult Roland saab torni Walter O’Dimi eest kaitsta. Peaosas Idris Elba.

“Aadam”

Abla elab Casablancas koos oma 8-aastase tütre Wardaga ja peab kodus tagasihoidlikku pagariäri. Ühel päeval koputab tema uksele Samia, lapseootel noor naine, kes otsib tööd ja elukohta. Ehkki Abla ei taha algul võõrast oma koju lasta, muudab ta peagi meelt. Jääb segaseks, kuidas Samia rasedaks jäi, kuid tema häbi oli piisavalt suur, et põgeneda kodukülast enne, kui tema pere tõe teada saaks.

Suurlinna jõudnud Samia peab plaani laps salaja ilmale tuua ja lapsendamisele anda. Pärast Abla sekkumist hakkab Samia järjest kasvav kõht peegeldama ka mõlema naise arengut. 2019. aastal Cannes’i filmifestivalil ’Un certain regard’ programmis esilinastunud ja Pimedate Ööde Filmifestivali avanud draama „Aadam“ on ülistus emadusele. Režissöör Maryam Touzani debüütfilmis käsitletakse araabia maailma tabuteemasid läbi kahe naise värvika portree, mis mõjub südantliigutavalt tänu Lubna Azabali ja Nisrin Erradi tugevatele osatäitmistele.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.