Elisa blogi

Päikese eest varjule: kolm vaatamissoovitust kuumadeks suvepäevadeks

Kuumalaine on lõpuks jõudnud Eestisse ning kõrvetava päikese eest tuppa peitu pugedes kulub ka hea meelelahutus marjaks ära. Soovitame sulle kahte filmi ja ühte sarja, mis toovad nädalasse nii nostalgiat kui ka põevust.

Elisa videolaenutuse uute filmide kaustast leiab nüüd põnevusdraama “Greta”. New Yorgis läbi lüüa üritav armas ja naiivne noor naine Frances (Chloë Grace Moretz) viib metroost leitud käekoti otsekohe selle omanikule tagasi.

Omanik Greta (Isabelle Huppert) on ekstsentriline prantslannast klaveriõpetaja, kes armastab klassikalist muusikat ja on piinavalt üksildane.

Hiljuti ema kaotanud Frances saab lesest Gretaga üsna ruttu lähedaseks. Neist saavad peatselt sõbrad, kuid Greta emalik võlu hakkab kaduma ja muutub hoopis häirivaks, kui Frances avastab, et Greta elus pole miski selline, nagu näib.

Seriaalimaailma on lisandunud uue seriaali “Detektiiv Anna” esimesed osad. Loo keskpunktiks on väikeses Zadonski nimelises linnakeses elav noor neiu Anna Mironova.

Juba lapsepõlvest saadik oli Anna õnnistatud terava mõistuse ning tundlikkusega. Ristpistele eelistab ta kihutada kummalise jalgrattaga, kanda laiasid kottpükse, jõudes moest ette, ning öelda oma mõtteid julgelt välja.

Ühtäkki saabub ühel päeval Peterburist provintsilinna uurija Jakov Štolman, et uurida salapäraste kuritegude seeriat. Olles terava mõistusega, tähelepanelik ja pragmaatiline, järgib ta loogikat ning usaldab vaid fakte.

Tervet linna hirmu all hoidvate salapäraste mõrvarite tagaajamine seob omavahel kahe teineteisest niivõrd erineva peategelase saatused. Igatahes kütkestab ambitsioonikat pealinnauurijat provintsineiu Anna võime näha teistele nähtamatut ja ennustada tulevikku.

Filmimaailma soovitus on tõeline romantikafilmide klassika “Unetus Seattle’is”. Romantiline komöödia üksikisa Sam’ist (Tom Hanks), kes on hiljaaegu leseks jäänud ja otsib üksinduse leevendamiseks uut armastust.

Poeg sokutab isa suure raadiojaama otse-eetrisse. Selle tulemuseks on virnade viisi kirju õrnemalt soolt. Üks sellistest on Annie (Meg Ryan). Film kandideeris kahele Oscarile.

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate tehnoloogia-, auto- ja rahaportaali olulisematest lugudest.