Elisa blogi

Parima muusikaelamuse tagavad puhtad kõrvaklapid: kuidas neid mustuse eest hoida?

Foto: Shutterstock.

Kui hakkad uute kõrvanööpide soetamisel neid kohe õigesti hooldama, võib nende helikvaliteet kui ka eluiga oluliselt kauem kesta. Lisaks hoiad pisikud endast eemal ja pääsed piinlikust räpakolli staatusest.

Eksperdid soovitavad kõrvanööpe puhastada vähemalt kord nädalas, et eemaldada neilt rasu ja kõrvavaik, aga ka väliskeskkonnast kogunevad bakterid, tolm ja mustus. Loomulikult on see oluline hügieeni seisukohast, aga mõjutab ka helikvaliteeti.

Mida tohib teha ja mida kindlasti vältida?

Kõrvanööpide puhastamist alusta silikoonist otsakute eemaldamisest. Neid on lihtne puhtaks saada tavalise seebi ja veega. 

Klappide välispinna saad kenasti puhtaks niiske salvräti või lihtsalt pehme ja kiuvaba lapikesega: hästi sobivad tolmu pühkimiseks mõeldud mikrokiudlapid. Pea aga meeles, et klapid ei ole veekindlad. Enamik 

Sama meetodiga saad puhtaks ka laadimiskarbi välispinna. Seestpoolt võid selle puhastamiseks kasutada näiteks kõrge alkoholisisaldusega vedelikku ja lappi.

Nii Apple kui Huawei eksperdid nõustuvad, et kõrvaklappide seestpoolt puhastamiseks on parim „relv“ kuiv vatipulk, mis kõrvanööpide sisepinda ei kahjusta. Mitte mingil juhul ei tohiks kasutada nõela, hambaorki, grilltikku või mõnda muud peene ja terava otsaga eset: torkides võib klappide helisüsteemi sootuks rikkuda. 

Mida aga teha, kui kuularile kleepunud kangekaelne mustus ei kavatsegi õrnale vatipulgaga töötlemisele alluda? Siinkohal saad appi võtta mõne kiirelt aurustuva alkoholipõhise sprei (näiteks käte desinfitseerimiseks mõeldu) ja vatipulka kergelt niisutada. Alkohol aurustub kiirelt ega kahjusta seadet, aga ole ettevaatlik, et vedelik ei pääseks kõrvaklappide sisemusse. 

Lisaks puhastamisele on oluline klappe ka õigesti hoida: siis ehk ei peagi seda tüütut tegevust nii sageli ette võtma. Kõrvanööpide õige koht on kas kõrvas või laadimiskarbis, mitte lahtiselt taskus ega kotis, kus teised esemed võivad neid vigastada.

Samuti saad klappe turvaliselt karbis hoides kindel olla, et üks neist pole ootamatult plehku pannud.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.