Elisa blogi

PlayStation Now ehk mängi võileivahinna eest ligi tuhandet mängu

Red Dead Redemption 2.

Möödunud kuul teatas Sony, et nende Playstation Now teenus laieneb Skandinaaviamaadesse ja sealhulgas ka Soome. Kuna Soome regioon funktsioneerib ka pooleldi nagu Eesti, siis teoreetiliselt ja tehniliselt laienes teenus ka Eestisse. Platvormi sai ka varem kasutada, kuid sellisel juhul tuli leppida oluliselt suurema latentsusega, sõltuvalt riigist, kuhu oldi kasutajaks registreeritud. Teenuse Soome laienemisega latentsus langes ja kohalike mängurite jaoks tõusis teenuse kvaliteet väga heaks!

Mis on Playstation Now ja miks ma selle fänn olen?

Kujutage ette teenust, mis on nagu Netflix, ainult et Playstationi mängudele. Ligi 20 eurose kuumaksega on tagatud ligipääs üle 750 videomängule, erinevatest Playstationi generatsioonidest -valikus on nii Playstation 2, 3 ja 4 mänge ning 2 ja 4 omasid saab isegi kõvakettale sikutada, et mängu kvaliteet oleks võimalikult hea. Lisaks saab allalaetud mänge mängida ilma internetiühenduseta.

Kõiki PSNow mänge saab mängida ka läbi voogedastuse, ehk valid mängu, vajutad play ning ootad millal pilt telerisse jõuab kaugelt serveriruumist. Kui aga Playstation 4 omanik pole, siis piisab ka arvutist, kuhu saab mängupildi kuvada, kuid mängimiseks on vaja Playstation 4 pulti. Lisaks saab Playstationis alustatud mängu mängimist sujuvalt jätkata arvutist, või vastupidi, sest mängu salvestusfailid on mõlemal platvormil ühilduvad.

Mängu mängitakse serveris, aga juhid diivanilt

Kui ma algul suhtusin teenusesse natuke skeptiliselt, sest mängupildi voogedastus on ikka midagi muud kui videopildi, siis tulemus pettuma ei pidanud. Mängud on väga selged ja ilusad. Esimesena valisin mängimiseks Mortal Kombat X’i ja ausalt öelda oli minul raske vahet teha, kas mäng on koduses konsoolis või serveris. Kui puldi haaraks mõni karastunud Mortal Kombati mängija, võib suurem latentsus aga mängijale tunda anda. Silma jääb ka natuke madalam resolutsioon, mis mängimist tegelikult ei takista.

Sony ametliku info andmetel jookseb serveris Playstation 4 mäng 1080p resolutsioonis, mis vähendatakse seejärel 720p resolutsiooniks, seejärel kodeeritakse, saadetakse serverist mängukonsooli või arvutisse ja siis dekodeeritakse ja suurendatakse 1080p resolutsiooni tagasi. Kogu selle protsesse vältel pildikvaliteet küll natuke kannatab, aga tulemus on üldiselt hea. Playstation 3 mängude puhul on tulemus mõnevõrra parem, sest mänge ise kuvatakse originaalis 720p resolutsioonis ja seega saab originaalile tõetruuma kogemuse.

Latentsuse osas ei saa mängu sisenedes teenuse üle kurta, küll aga on Playstation Now rakendus ise konsoolil mõnikord aeglane ja teinekord võtavad mõned nupuvajutused kauem aega kui ootaks.

Mida mängida saab?

Valikus on suur hulk kriitikutelt kõvasti kiita saanud Playstationi eksklusiivmänge ja teisi suurepäraseid teoseid. Näiteks on otsast lõpuni võimalik mängida God of War’i saaga või hoopis Red Dead Redemptioni esimene osa, mis tänu Playstation Now’le on saadaval esimest korda ka arvutile. Terve nimekirja leiab SIIT! Lisaks täieneb teenuse juba niigi lõputuna näiv valik iga kuu uute mängudega ja seega on alati valikust midagi huvitavat võtta.

Kui kiire internet peab mul kodus olema?

Sony ametlik soovitus on, et kodus oleks tagatud vähemalt 5 Mbit/s allalaadimiskiirus, kuid kui interneti kasutab majas mitu inimest, siis on soovitatav kasutada teenust kiirema internetiühendusega.

Kõige lihtsam viis PlayStation Now teenusega liitumiseks on soetada teenus läbi konsooli PlayStation Store. Selleks tuleb enda PlayStationi kontole lisada vahendeid PlayStation Networki rahakaardiga, mille leiab Elisa veebipoest LINK.

Artikli autoriks on Taavi Teder, Elisa meediasuhete spetsialist.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Märksõnad: , ,

Üleskutse

Aita meil podcaste teha ja saa kingituseks Geeniuse kraami

Toetan Autotundi Toetan Restarti Kuulan saateid

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.