Elisa blogi

Robotid võtavad üle? 3 filmi, kus peategelasteks on robotid

Kas robotid ja humanoidid saavad ühel hetkel osaks meie igapäevaelust, on olnud fantaasiakirjanduse ja -filmide üheks põnevaimaks teemaks. Siit leiad kolm põnevat Elisa videolaenutuse filmi, mis just sellele huvitavale teemale keskenduvad.

“Tehisema”

Noor tüdruk, kes on üles kasvanud maa-aluses punkris koos robotiga “Ema”, avastab peagi, et eksisteerib ka maailma väljaspool seda kompleksi.

Kui võõras tungib maa-alustesse valdustesse koos häiriva infoga välismaailma kohta, paiskab see noore neiu teadmised senisest eluolust peapeale.

Miks on ta tegelikult “Ema” nimelise roboti pilgu all üles kasvanud ning mis toimub välismaailmas, saad juba teada filmis endas.

“Ex_Machina”

Kui maailma ühe suurima tehnoloogiaettevõtte töötaja võidab eksklusiivse võimaluse veeta erakliku ettevõtte juhi maamajas terve nädala, ei tea ta veel täpselt millesse ennast mässib.

Tuleb välja, et Caleb on kaasatud robotneiu Ava tehisintellekti hindamise eksperimenti. Esmapilgul lihtne ülesanne toob aga endaga kaasa ootamatuid keerdkäike ning suhete virrvarri.

Mis on tegelikult Calebi maamajas viibimise põhjus ning kas kõik on ikka nii nagu paistab?

“Chappie”  

Johannesburgi saadetud politseirobotite hulgast varastatud isend satub valedesse kätesse ning hakkab elama omaenda elu. Täna teadlase abile programmeeritakse tema aju aga ümber tundma emotsioone ja tajuma ümbritsevat nagu inimesed. Sellega kaasneb aga ka lastele omane õppimisprotsess.

Roboti lapsepõlv ja õppimise aeg jääb aga lühikeseks, kui sunniviisiliselt gängiga liitudes peab ta kiirelt kohanema ning mõistma õppima, mis tegelikult roboteid ja inimesi üskteisest eristab.

See on Elisa poolt kureeritud ja toimetatud blogi, mis tutvustab firma põnevamaid sündmusi, persoone ja tehnoloogiaid.

Populaarsed lood mujal Geeniuses

Ära jää ilma päeva põnevamatest lugudest

Telli Geeniuse uudiskiri

Saadame sulle igal argipäeval ülevaate olulisematest Geeniuse teemadest.